• Exkurzia vo hvezdárni Hlohovec

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia vo hvezdárni Hlohovec.

Dňa 29. 9. 2022 navštívili žiaci 3. a 4. ročníka Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci. Počas exkurzie dostali žiaci odbornú prednášku formou rozprávky o vesmíre a planétach. Najzaujímavejšia bola laserová show, ktorá bola krásnym ukončením výkladu.  Deťom bolo umožnené sledovať cez ďalekohľad Slnko, čo ich tiež veľmi zaujalo. Pred odchodom si zakúpili na pamiatku rôzne suveníry a darčeky. Cieľ exkurzie bol splnený a deti si odniesli so sebou množstvo nových poznatkov i zážitkov.

• Hasičský krúžok

• Hasičský krúžok bude v stredu 5. októbra 2022 o 14:30 hod.

Žiaci budú čakať v budove školy v hlavnej chodbe na vedúcich krúžku, ktorí si ich vyzdvihnú.

• Tisíc a jedna stories

• Žiaci našej školy sa dnes, 27. 9. 2022, zúčastnili predstavenia pod názvom 1001 Stories. Herci z Divadelného centra  pozvali žiakov 3. až 9. ročníka do cudzojazyčnej rozprávky z exotických čias, keď ľudia ešte lietali na kobercoch, rozprávali sa s vtákmi, či dokonca nosili sa na chrbte veľryby. Porozprávali im príbehy plné zázrakov a ľudskej múdrosti. Žiakom sa predstavenie veľmi páčilo.

• Generátor inšpirácií

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Generátor inšpirácií.

Naša škola sa zapojila do projektu zameraného na podporu tvorivosti počas hodín výtvarnej výchovy. Slovenská národná galéria si pripravila pre žiakov kreatívnu sadu inšpirovanú dielami najvýznamnejších slovenských výtvarníkov. Reprodukcie diel, námety na tvorivé aktivity a výtvarný materiál pre všetkých žiakov a žiačky v triede zabalili do jednej krabice – Generátora inšpirácie.

Žiaci ôsmeho ročníka materiály z Generátora inšpirácie už využili a kreatívnu hodinu výtvarnej výchovy si veľmi užili.

• Zmudri.sk

• Naša škola sa zapojila do programu Zmudri do škôl. Prečo práve tento program? Žiaci budú mať oživené vyučovanie zábavnou formou a jazykom, ktorý je im blízky. Zamerajú sa nielen na poučky, ale aj diskusie o daných témach a reálne príklady z praxe. Po úspešnom absolvovaní dostanú žiaci vybraných tried diplom.

• ​​​​charitatívna zbierka na pomoc nevidiacim a slabozrakým

Aj tento rok sa naša škola zapojí do charitatívnej zbierky - Biela pastelka. Ide o verejnú zbierku, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Zbierka bude prebiehať od stredy 21. septembra do piatku 23. septembra 2022.

Za akúkoľvek podporu od vás vopred ďakuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

• streda 14. september 2022 o 16:30 hod.

Vážení rodičia,

pozývame vás na Plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční

dňa 14. septembra 2022 o 16:30 hod. v triedach vašich detí.

• Zber starého papiera a kartónu

• od 12. do 30. septembra 2022

Prosíme rodičov, aby starý papier a starý kartón nosili samostatne, nie zbalené v jednom balíku, nakoľko sa separujú samostatne.

Ďakujeme.

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2022/2023

• 5. septembra 2022

Vážení rodičia, milí žiaci,

slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 bude v pondelok

5. septembra 2022.

8:00 hod. sa uskutoční sv. omša v miestnom kostole (účasť dobrovoľná).

9:00 hod. sa v Kultúrnom dome v Horných Orešanoch všetkým žiakom našej školy prihovorí pani riaditeľka.

Po otvorení šk. roka, do školy odídu prváci, ktorí  budú  privítaní  svojou triednou učiteľkou vo svojej triede, prineste si preto aj svoju školskú tašku. Ostatní žiaci odchádzajú po oficiálnom otvorení domov.

Žiadame rodičov žiakov, aby v nedeľu, resp. v pondelok ráno zaslali prostredníctvom EduPage "Vyhlásenie o bezpríznakovosti" svojho dieťaťa.

Školský klub detí (družina) bude v prevádzke od utorka 6. septembra od 6:00 - 16:30 hod.

Školská jedáleň začína vydávať stravu pre žiakov školy od utorka 6. septembra

Vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka pošlete cez kolonku Žiadosti/Vyhlásenia alebo https://help.edupage.org/?lang_id=2&p=u1/u21/u1594/u2462

vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_aug_22.pdf

​​​​​​​Pravidlá fungovania škôl sú zhrnuté v dokumente "Zelená otvoreným školám".

Pre viac info: https://www.minedu.sk/zelena-otvorenym-skolam/