• Dopravný deň - 2. stupeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dopravný deň - 2. stupeň.

Žiaci druhého stupňa sa zúčastnili blokovej výučby s názvom "Dopravný deň". Táto bloková výučba sa zameriavala na témy ako dopravné značky, dizajnovanie áut, jazda na motorkách, dopravné prostriedky a význam reflexných prvkov v cestnej premávke. Deň začal teoretickou časťou, kde sa žiaci najprv v triede oboznámili s dôležitými informáciami o dopravných značkách, bezpečnej jazde a používaní reflexných prvkov. Táto časť zahŕňala diskusiu a rozhovor, počas ktorého si prešli základné pravidlá cestnej premávky a význam jednotlivých dopravných značiek. Po teoretickej časti sa žiaci presunuli von a prešli sa po dedine, kde mali za úlohu vykonať anketu medzi obyvateľmi. Pýtali sa na rôzne otázky, ktoré sa týkali motocyklov, farieb áut a používania reflexných prvkov. Touto praktickou časťou mali možnosť získať reálne skúsenosti a vedomosti o tom, ako ľudia vnímajú dopravné značky a bezpečnostné opatrenia v cestnej premávke. Celý deň bol pre žiakov veľmi prínosný, pretože si mohli overiť teoretické vedomosti v reálnej situácii a zároveň získať nové poznatky o bezpečnosti na cestách.

• Športový deň - Šarkaniáda

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Športový deň - Šarkaniáda.

Ahojte všetci! 🌥️ Dnes sme sa stretli na našej Šarkaniáde a aj keď slnko nesvietilo, nálada bola skvelá! 🪁 Deti si priniesli rôzne farebné šarkany a všetci sa snažili, aby sa im čo najlepšie vzniesli do vzduchu. Súťaž o najvyšší vzlet priniesli veľa smiechu a zábavy. Tešíme sa na ďalšie športové dni, kde opäť zažijeme radosť z pohybu!

• Zber starého papiera

• Jesenný zber starého papiera a karónu bude v škole prebiehať

od pondelka 30. septembra 2024 do piatka 11. októbra 2024.

Pri budove školy budú pristavené kontajnery - samostatne na papier a samostatne na kartón.

Zbierať sa bude starý papier, noviny, knihy, zošity stiahnuté špagátom a kartón.

Starý papier bude zbierať pán školník Miroslav Petrovič v časoch

od 6:00 - 8:00 hod. a od 9:00 - 14:00 hod.

• AMAkids

• "Vážení rodičia,

dovoľte mi informovať Vás o tom, že v meste Trnava sa otvára Akadémia pre rozvoj intelektu AMAkids. Táto akadémia ponúka jedinečný krúžok pre deti – mentálnu aritmetiku. Tento krúžok je skvelou príležitosťou pre Vaše dieťa na rozvoj logického myslenia, koncentrácie a pamäte zábavným a hravým spôsobom.

Prihlásiť svoje dieťa na tento krúžok môžete prostredníctvom webovej stránky www.AMAkids.sk, mailom na amakidstt@gmail.com alebo na tel. čísle +421949 156 452. Bližšie informácie nájdete v priloženom letáku.

Tešíme sa na účasť Vašich detí a na rozvoj ich intelektuálnych schopností!

S pozdravom,Tím AMAkids"

• Bloková výučba - Športový deň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Bloková výučba - Športový deň.

Športový deň v Cyberjump Aréne Bratislava V rámci blokovej výučby sa naši žiaci zúčastnili športového dňa, ktorý sa uskutočnil v Cyberjump Aréne v Bratislave. Počas dvoch hodín aktívneho pohybu mali študenti možnosť vyskúšať si rôzne zábavné a športové aktivity, ktoré aréna ponúka. Cyberjump Aréna je moderné športovo-zábavné centrum zamerané na pohybové aktivity na trampolínach a ďalšie atraktívne športové disciplíny. Medzi hlavné aktivity, ktoré si naši žiaci mohli užiť, patria: Trampolíny: Voľné skákanie na veľkých plochách trampolín, kde si žiaci zlepšovali koordináciu a posilňovali svoje svaly. Ninja Warrior prekážková dráha: Výzvy v štýle Ninja Warrior, ktoré si vyžadujú silu, rovnováhu a rýchlosť. Basketbalové trampolíny: Kombinácia trampolín a basketbalu, kde si žiaci mohli vyskúšať svoje skoky a hody na kôš. Penové jamy: Bezpečné a zábavné skoky do mäkkých penových kvádrov, ideálne na precvičovanie akrobatických trikov. Skok do výšky a lezecké steny: Pre tých, ktorí sa chceli otestovať v skokoch alebo lezení. Športový deň priniesol žiakom nielen zábavu, ale aj možnosť rozvíjať svoju fyzickú kondíciu a tímového ducha. Tento deň si naši žiaci naplno užili.

• Charitatívna zbierka - Biela pastelka

• Milí žiaci, kolegovia, rodičia!

S radosťou vám oznamujeme, že naša škola sa opäť zapája do charitatívnej zbierky Biela pastelka, ktorá pomáha nevidiacim a slabozrakým. Aj tento rok máme možnosť pomôcť dobrej veci. Od pondelka 16. septembra až do piatku 20. septembra budú naši deviataci chodiť po triedach s krabičkou, do ktorej môžete prispieť ľubovoľným príspevkom. Každý jednotlivý cent pomôže a aj malý príspevok môže mať veľký dopad.

Vopred ďakujeme za každý príspevok v mene Bielej pastelky.

• Pozvánka

• Pozvánka na medzinárodné detské stolnotenisové turnaje
            O.Z. Betonári v spolupráci s ŠK TTC Smolenice a Petrovjanmi Vás pozývajú na medzinárodné detské stolnotenisové turnaje, ktoré sa uskutočnia nasledovne:

• 12. október 2024 – 11. Medzinárodný detský turnaj Horné Orešany (do 18 rokov)
            • 26. október 2024 – 13. Mezinárodní dětský turnaj Petrov u Strážnice (ČR, do 16 rokov)
            • 16. november 2024 – 1. Medzinárodný turnaj Smolenice (do 16 rokov)

Turnaje sú určené pre začínajúce neregistrované deti a mládež

Kategórie:

• deti od 6 do 9 rokov
            • deti od 10 do 12 rokov
            • mládež od 13 do 15 rokov
            • mládež od 16 do 18 rokov (táto kategória bude len v Horných Orešanoch)