• ážení rodičia, milí žiaci.

Dostali ste prihlasovacie údaje do inteligentnej cvičebnice Smartbooks.

Každý žiak má svoje prihlasovacie meno - je to 7-miestny číselný kód, ktorý začína s229... a svoje heslo, ktoré je 6-číselné, napr. 853647.
      • Vážení rodičia, milí žiaci, škola zabezpečila školskú licenciu Smartbooks pre všetkých žiakov.

Vzdelávací portál Smartbooks je unikátnou inteligentnou učebnicou a cvičebnicou učiva celej ZŠ podľa Štátneho vzdelávacieho programu. Nachádza sa tu teoretické vysvetlenie učiva, testy a úlohy, ktoré rozvíjajú pamäť, myslenie a motivuje žiaka k ďalšiemu učeniu sa. Na rozdiel od obyčajných testov žiaka nielen preskúša, ale odhalí jeho slabé miesta a uká
      • Edupage v mobile

• Milí rodičia, stiahnite si mobilnú aplikáciu Edupage. Budete vždy informovaní o všetkom, čo sa v škole deje formou notifikácií, ktoré Vám prídu priamo na Váš mobil. Budete vedieť o známkach, zmenách v rozvrhu, suplovaní a môžete s nami komunikovať prostredníctvom správ.
      • Priateľskí učitelia
      • Máme radi naše deti a ony milujú učiť sa na našej škole
      • Sme EKO
      • Myslíme na budúcnosť, učíme deti separovať
      • Interaktívne tabule
      • Pri výučbe využívame moderné interaktívne prvky
  • Najnovšie

• Okresné kolo olympiády z anglického jazyka

• Naša žiačka deviateho ročníka Linda Šmejdířová sa 19. 1. 2023 zúčastnila okresného kola Olympiády z anglického jazyka.

Po náročnom dni, ktorý zahŕňal písomný test a ústne preskúšanie pred komisiou, skončila v kategórii 1B na peknom 15. mieste z 29 súťažiacich.

Linde gratulujeme a dúfame, že jej láska k angličtine bude aj naďalej pokračovať.

• Vianočná akadémia 2022/2023

• Vedenie školy ďakuje rodičovskej rade za výborné koláčiky a výrobky, ktorých predajom sa podarilo vyzbierať 789,75 eura. Sme radi, že máme takých úžasných rodičov, ktorí nám takto finančne pomohli. Peniaze budú použité na nákup vzdelávacích pomôcok.

• Vianočná akadémia - zmena termínu

• Z dôvodu chorobnosti žiakov sa termín Vianočnej akadémie presúva na 13. januára 2023, t.j. v piatok, o 17.00 hod. v Kultúrnom dome Horné Orešany.

Všetci ste srdečne vítaní.

• BETONÁRI prosia, ZAHLASUJTE!

• HLASUJTE ZA NÁŠ PROJEKT, HLASUJTE ZA ŠPORT !

PODPORTE STOLNÝ TENIS PRE DETI, MLÁDEŽ A DOSPELÝCH V OBCI HORNÉ OREŠANY !!!

..... Zapojili sme sa do výzvy Trnavskej župy "Tvoríme kraj" a s našim projektom sme postúpili do verejného ON LINE HLASOVANIA. AJ VÁŠ HLAS POMÔŽE K TOMU, aby sme získali dostatočnú podporu verejnosti a tým aj finančné prostriedky na zrealizovanie našich plánov!

AKO HLASOVAŤ ???

1. Navštívte náš web www.stolnotenisovyturnaj.eu
          2. Prečítajte si postup a spôsob hlasovania a kliknite na hlasovaciu internetovú stránku https://tvorimekraj.trnava-vuc.sk, nájdite si projekt (zvoľte Trnava) s názvom - "O.Z. Betonári - stolný tenis pre dospelých, deti a mládež"
          3. Treba hlasovať za 3 projekty - za náš a hlasujte aj za ďalšie dva, inak je hlasovanie neplatné

Pomôžte získať grant pre stolný tenis v Horných Orešanoch!

Za získané finančné prostriedky plánujeme zakúpiť kompletné vybavenie pre stolný tenis v našej obci - nové stolnotenisové stoly, zábrany, sieťky …  zabezpečiť stolnotenisové turnaje pre deti a dospelých, vedenie detského stolnotenisového krúžku a zakúpiť nové dresy pre naše deti navštevujúce stolnotenisový krúžok.

TOTO JE JEDNA Z MOŽNOSTÍ, AKO MÔŽETE KVALITU STOLNÉHO TENISU V NAŠEJ OBCI A V NAŠOM REGIÓNE PODPORIŤ A OVPLYVNIŤ AJ VY! HLASOVANIE PREBIEHA                                                                                    LEN DO 16. JANUÁRA 2023 do 23:59!

ĎAKUJEME ZA KAŽDÝ VÁŠ HLAS!

• Oznámenie o prerušení prevádzky v ZŠ

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Horné Orešany po odporúčaní RÚVZ v Trnave a schválení zriaďovateľom školy - Obcou Horné Orešany Vám oznamuje, že prevádzka v Základnej škole Horné Orešany bude prerušená v období od 16.12.2022 do 19.12.2022 /vrátane/ z dôvodu vysokej chorobnosti detí v ZŠ a v rámci preventívnych opatrení pre prípad pandémie chrípky v zmysle čl. 5 odborného usmernenia MŠ SR č. 15/2005-R.

Prevádzka v základnej škole sa začne 20.12.2022, t.j. v utorok.

• Dejepisná olympiáda

• Dňa 8.12.2022 sa uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády. V školskom kole bolo prihlásených 6 deviatakov. Nakoniec súťažilo len 5 žiakov. Všetci žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi. Prvenstvo pripadlo Jánovi Paprancovi, 2. miesto Dominike Slovákovej a 3. miesto získal Šimon Januščák.

Gratulujeme!

Janko a Dominika postupujú do Okresného kola Dejepisnej olympiády. Budeme im držať palce!

• Hodina kódu

• Dňa 12. 12. 2022 sa naši štvrtáci a jedna piatačka zúčastnili aktivity Hodina kódu. Rozvíjali si zručnosti pri riešení problémov, logické a algoritmické myslenie a tvorivosť. Počas hodiny sa rozprávali o tom, prečo je dobré vedieť programovať. A nezostali len pri rečiach! Naši žiaci naučili postavičky zo známej hry Minecraft pohybovať sa podľa pokynov. Navigáciou postavičiek si osvojili základné algoritmické a programátorské štruktúry. Hodina kódu je celosvetová akcia na podporu programovania. Jej cieľom je ukázať, že každý sa to môže naučiť a zistiť, že programovanie je zábava a stojí za to venovať sa informatike.

Ďakujeme p. Hincovej za vedenie tejto aktivity a spestrenie vyučovania.

• Vianočné oblátky

• Minulý týždeň žiaci v ŠKD mali ďalší zážitkový deň. Vďaka pani vychovávateľkám a pani Oravcovej si vlastnoručne upiekli vianočné oblátky a popritom sa čo-to naučili o histórii tohto vianočného zvyku.

Ďakujeme pani Oravcovej za sladké potešenie!

• Pre rodičov a žiakov

Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy
  • Darujte nám 2%

Pomôžte nám skvallitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane.

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu