• ážení rodičia, milí žiaci.

Dostali ste prihlasovacie údaje do inteligentnej cvičebnice Smartbooks.

Každý žiak má svoje prihlasovacie meno - je to 7-miestny číselný kód, ktorý začína s229... a svoje heslo, ktoré je 6-číselné, napr. 853647.
      • Vážení rodičia, milí žiaci, škola zabezpečila školskú licenciu Smartbooks pre všetkých žiakov.

Vzdelávací portál Smartbooks je unikátnou inteligentnou učebnicou a cvičebnicou učiva celej ZŠ podľa Štátneho vzdelávacieho programu. Nachádza sa tu teoretické vysvetlenie učiva, testy a úlohy, ktoré rozvíjajú pamäť, myslenie a motivuje žiaka k ďalšiemu učeniu sa. Na rozdiel od obyčajných testov žiaka nielen preskúša, ale odhalí jeho slabé miesta a uká
      • Edupage v mobile

• Milí rodičia, stiahnite si mobilnú aplikáciu Edupage. Budete vždy informovaní o všetkom, čo sa v škole deje formou notifikácií, ktoré Vám prídu priamo na Váš mobil. Budete vedieť o známkach, zmenách v rozvrhu, suplovaní a môžete s nami komunikovať prostredníctvom správ.
      • Priateľskí učitelia
      • Máme radi naše deti a ony milujú učiť sa na našej škole
      • Sme EKO
      • Myslíme na budúcnosť, učíme deti separovať
      • Interaktívne tabule
      • Pri výučbe využívame moderné interaktívne prvky
  • Najnovšie

• Charitatívna zbierka - Biela pastelka

• Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Charitatívna zbierka bude prebiehať u nás v škole od dnes, 20. septembra do pondelka 25. septembra 2023.

Za akúkoľvek podporu vám ďakujeme.

• Nezabudnutí susedia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Nezabudnutí susedia.

Dnes sme sa v triede deviatakov zišli, pretože si Slovensko 9. septembra pripomína Deň obetí holokaustu a rasového násilia. 9. septembra 1941 začal v slovenskom štáte platiť Židovský kódex, vládne nariadenie o právnom postavení Židov, ktoré obsahovalo množstvo protižidovských predpisov, v rámci ktorého stratili svoje občianske i ľudské práva. V kronike ľudstva je už zapísaných veľa smutných historických udalostí. Preto nezabúdajme! Aj dnes sú v našej spoločnosti prítomné útoky a vyjadrenia rasistického charakteru a priamej alebo nepriamej diskriminácii čelia viaceré skupiny občanov. Neopakujme chyby minulosti. Je potrebné si pripomínať minulosť, uctiť si všetky obete holokaustu a nahlas sa vyjadriť proti prejavom rasovej neznášanlivosti, xenofóbie a diskriminácie. Toto pietne podujatie sa dnes 8. septembra organizovalo vo viacerých slovenských mestách, jedným z týchto miesť bola ja naša škola. Ďakujem žiakom za spoluprácu a za ich účasť.

• Oznam o rodičovskom združení

• Vážení rodičia, pozývame vás na plenárne a triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v stredu 13. septembra 2023 o 16:30 hod. v triedach vašich detí.

Tešíme sa na vašu účasť!

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2023/2024

• Prázdniny sa pominuli, začína sa škola.

Naša škola nedočkavo vás všetkých už volá!

Slávnostné otvorenie nového šk. roka 2023/2024 sa uskutoční v pondelok 4. septembra 2023. O 8:00 hod. sa uskutoční dobrovoľná sv. omša v kostole v Horných Orešanoch. O 9:00 hod. v Kultúrnom dome v Horných Orešanoch sa všetkým žiakom, rodičom a najmä prváčikom prihovorí pani riaditeľka.

Školský klub detí bude v prevádzke od utorka 5. septembra 2023 od 6:00 hod.

Školská jedáleň začne obedy pre žiakov školy vydávať od utorka 5. septembra 2023.

• Oznam vedúcej Školskej jedálne

•     Vedúca školskej jedálne žiada rodičov, ktorí prihlásili svoje deti na stravovanie na škol. rok 2023/2024, aby uhradili ku dňu 15. septembra 2023 zálohovú platbu v sume 30,- € na stravu. Za deti, ktoré majú vyššie preplatky ako 30,- € nemusia platiť zálohovú platbu. Informáciu o preplatkoch, resp. nedoplatkoch dostanú rodičia v samostatnej správe.

Réžia za každý mesiac sa musí platiť 0,20 € za jeden odobratý obed, t.j. 4,- € mesačne od septembra 2023 do júna 2024.

Zápisný lístok na stravu si rodičia môžu prevziať v ŠJ od zajtra do 30.8.2023 v čase od 6:30 - 14:30 hod

• Ponuka práce v školskej jedálni

• ZŠ s MŠ Horné Orešany hľadá do svojho kolektívu kuchárku do školskej jedálne s možným nástupom 1. septembra 2023. Výhodou je výučný list a prax v odbore.

Pre viac informácií volajte na t.č.: 0948 104 895

Žiadosti posielajte na mailovú adresu: linda.rabarova@mail.com

• Pozvánka od OZ Lomoz a OcÚ Horné Orešany

• V sobotu 5. augusta od 18.00 hod. sa v areáli TJ Iskra bude konať podujatie Letné kino, ktorého súčasťou budú aj predajné trhy. Jeden zo stánkov bude mať pod palcom ZRPŠ našej ZŠ a MŠ Horné Orešany. Členky ZRPŠ ponúknu svoje vlastnoručne zhotovené výrobky a koláčiky, pričom výťažok z predaja venujú škole na nákup potrebných vecí. (Tak ako býva zvykom na Vianočnej akadémii.)

V prípade nepriaznivého počasia sa bude podujatie konať v kultúrnom dome.

Program:

18.00 - Predajné trhy, tvorivé dielne pre deti

19.00 - Program pre deti - Cirkus-kus: Mr. Silák

20.30 - Celovečerný film Želanie k narodeninám

Organizátorom podujatia je OZ Lomoz v spolupráci s OcÚ Horné Orešany.

• Pre rodičov a žiakov

Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy
  • Darujte nám 2%

Pomôžte nám skvallitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane.

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu