• Rozlúčka s deviatakmi

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozlúčka s deviatakmi.

Dnes sme slávnostne ukončili šk. rok 2022/2023. Pani riaditeľka nám všetkým zaželala krásne prázdniny, plné oddychu. Najviac sme sa potešili predstaveniu, ktoré si pre nás pripravili deviataci, ktorí sa so školou rozlúčili tančekom a spomienkovou prezentáciou. Želáme im všetko najlepšie do ďalšieho života, nech sa im na nových školách darí, nech si nájdu úžasný kolektív, nech z nich vyrastú krásni, úspešní ľudia.

• Odmena pre dobrovoľníkov

• Sme radi, že v našej škole máme žiakov s veľkým srdcom, ktorí sú ochotní obetovať svoj voľný čas, aby pomohli druhým. Skupina dobrovoľníkov každý pondelok doučovala mladších žiakov, pomáhala im s úlohami, prípravou na písomky a odpovede. Pomoc s učením nie je vôbec jednoduchá, najmä keď sa žiaci vyhovárajú, nechce sa im robiť a neustále je potrebné hľadať nové spôsoby, ako ich zaujať. Napriek tomu to dobrovoľníci nevzdali a vydržali až do konca. Odmenou za ich vytrvalú a obetavú prácu je pochvala riaditeľom školy a posedenie v trnavskej Synagóge, kde si žiaci pochutili na dobrých raňajkách. Dobrovoľníkom ďakujeme a veríme, že každý rok nájdeme žiakov, ktorí budú ochotní pomôcť.

Dobrovoľníci: Diana Dubovská, Rebecca Rábarová, Dana Babóšová, Tamara Šafáriková, Zuzana Hincová, Linda Plichtová, Miroslav Bujalka. Sem-tam prišli pomôcť: Juliana Ševčíková a Patrícia Griflíková.

• Školský výlet tretiakov a štvrtákov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet tretiakov a štvrtákov.

Dňa 27. 6. 2023 boli žiaci tretieho a štvrtého ročníka na školskom výlete v Bojnej na Ranči pod Babicou. Žiaci mali možnosť vidieť vo Westernovom mestečku vystúpenie sokoliarov a viac ako 40 druhov zvierat. Areál poskytol priestor deťom na zábavu i relax. Deti si odniesli množstvo zážitkov a tento deň bol pre ne veľmi zaujímavý.

• Školský výlet druhostupniarov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet druhostupniarov.

Žiaci druhého stupňa sa 26. júna 2023 poriadne vybláznili na koncoročnom školskom výlete. 90 žiakov vyrazilo za zábavou do trampolínového parku Cyberjump v Bratislave. V tomto parku sa nachádzalo 13 druhov herných prvkov (dodge ball, dodge attack - interaktívna hra s hádzaním do terča, otvorené trampolínové ihrisko, slamball ihrisko, high performance aréna, ninja warrior dráha, battle beam dráha, penová jama, airbag, interaktívna stena, wipe out trampolína, trapéza, stena na lezenie). Žiaci si vyskúšali všetky herné prvky, poriadne sa zapotili a nabili sa pozitívnou energiou. Celý čas boli všetci disciplinovaní. Výlet hodnotíme na jednotku.

• Skrátenie činnosti ŠKD

• Vážení rodičia,

v piatok 30. júna 2023, v deň odovzdávania vysvedčení, bude činnosť Školského klubu detí skrátená do 15:30 hod.

• Maňušky

• V tretej triede máme malý skrytý talent - Filipa Denkociho, ktorý sa zabáva s vlastnoručne vyrobenými maňuškami.

• Gratulujeme!

• Písanie slohov žiakov veľmi nebaví, napriek tomu sa u nás nájde zopár talentov. Svedčí o tom aj úspešné umiestnenie žiakov v literárnej súťaži Prvosienky, ktorej sa zúčastnili štyria žiaci. Témou tohto roka bola "Poľná cestička". Všetci žiaci sa umiestnili vo svojej kategórii. Monika Demová, Šimon Demo a Ján Papranec vyhrali tretie miestoMatej Kimlička obsadil krásne prvé miesto. Jeho súťažný príspevok si budete môcť prečítať v najnovšom čísle časopisu Školníček, ktoré vyjde budúci týždeň.

Víťazom blahoželáme a prajeme veľa ďalších literárnych úspechov!

• Deviataci upiekli typicky nemecký koláčik

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deviataci upiekli typicky nemecký koláčik .

Na poslednej hodine nemeckého jazyka sa deviataci niečo naučili z reálií nemecky hovoriacich krajín. Upiekli netypický koláč - Fantakuchen. Pôvodný recept je z pomarančovej limonády, Fanty, ktorá spolu spolu s gumenými medvedíkmi pochádza z Nemecka. Nemali to jednoduché, najprv museli správne identifikovať suroviny a ich pomer a zložiť kroky prípravy. Všetko sa im podarilo na výbornú a nakoniec si pochutili na sladkej odmene. Ak by ste mali záujem tu je recept: https://www.lecker.de/fantakuchen-tassenrezept-83777.html

• Slovensko bez drog

• V rámci protidrogovej prevencie sa žiaci 7.- 9. ročníka zúčastnili odbornej prednášky formou živej diskusie s názvom PRAVDA O DROGÁCH.Dozvedeli sa prečo DROGY nie sú skutočným riešením akýchkoľvek problémov, stavov a situácií, s ktorými sa počas života môže človek stretnúť. Cieľom prednášky bolo ukázať im cestu k tomu, ako môže byť každý človek v živote naozaj šťastný.

• Prespávka v škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prespávka v škole.

V piatok 16.6. 2023 naši piataci a šiestaci strávili noc v škole. Zahrali si futbal, vybíjanú, flórbal a schovávačku. Pochutnali si na pizzi, muffinoch, bublanine, pagáčikoch a vlastných zásobách. Zabavili sa na diskotéke. Záver večera patril filmu. Dávno po polnoci zaspali aj žiaci, ktorí mali najviac energie. Žiaci stávili voľný čas pohybovými aktivitami a budovaním vzťahov. Sme radi, že do školy chodia zbierať nielen vedomosti, ale aj zážitky a toto bol jeden z nich.

• Deň otcov

• V nedeľu budú mať sviatok všetci ockovia.

Takúto papierovú viazanku s malou sladkosťou vyrobili štvrtáci.