| Názov školy | Základná škola s materskou školou Horné Orešany 31 \91903 Horné Orešany 31 |
| Adresa školy | 919 03 Horné Orešany 31 |
| Telefón | 033/5588111 |
| skola@zshoresany.edupage.org | |
| WWW stránka | zshoresany.edupage.org |
| Zriaďovateľ | OU Horné Orešany |
| Priezvisko, meno | Telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Eva Piknová | 0335588111 | eva.piknova@azet.sk |
| ZRŠ za ZŠ | Mgr.Ľubica Batkeová | 0335588111 | batkeova@azet.sk |
| ZRŠ za MŠ | Soňa Zimmermannová | 0335588122 | mshoresany@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Mgr. Gregušová Andrea |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Hodulíková Jana |
| Lívia Izakovičová | |
| ostatní zamestnanci | Lužáková Soňa |
| zástupcovia rodičov | Gregušová Katarína |
| Vavrová Katarína | |
| Szrsen Štefan | |
| zástupca zriaďovateľa | Rábarová Anna |
| iní | Vladislav Blažo |
| Mgr. Milan Červeňanský | |
| Ing. Žalud Zdenko |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ I. stupeň | Mgr. Zuzana Kostolanská, Mgr. Hodulíková Jana | všetky predmety I.st. |
| PK-spoločenskovedná | PaedDr. Linda Rábarová | SJL,OBV,OBN,VYV,ANJ,NEJ,HUV,VUM,OBN,NBV,ETV |
| PK-prírodovedná | Mgr. Viera Gažovičová | MAT,GEG,BIO,ZEM,PRI,CHE,TEH,SEE,INF,INV,FYZ |
Počet žiakov školy: 136
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 17 | 17 | 14 | 13 | 18 | 11 | 15 | 14 | 17 | 136 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 5 | 13 | |||
| z toho v ŠKD | 14 | 12 | 12 | 10 | 48 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2015: 20 / 9
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2015: 20 /8
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 5 / 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2016
V šk. roku 2015/2016 ukončilo 19 žiakov povinnú školskú dochádzku.
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 1 | 17 | 19 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 5 | 9 | 1 | 1 | 18 | ||
| prijatí | 2 | 5 | 9 | 1 | 1 | 18 | ||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | AJ | BIO | CVM | CSJ | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | LGS | MAT | NBV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | |||||||||||||||
| 1. | 1,06 | 1,38 | |||||||||||||
| 2. | 1 | 1,24 | |||||||||||||
| 3. | 1,43 | 1,64 | |||||||||||||
| 4. | 1,38 | 1,92 | |||||||||||||
| 5. | 2,06 | 1,29 | 1,12 | 1,82 | 1 | 1,94 | 1,13 | ||||||||
| 6. | 2,7 | 2 | 1,64 | 2 | 2,27 | 1,82 | 1 | 2,73 | 1,14 | ||||||
| 7. | 2,5 | 1,69 | 1,44 | 1,81 | 2 | 1,5 | 1,06 | 2,31 | 1,36 | ||||||
| 8. | 2,38 | 1,79 | 1,29 | 1,71 | 1,86 | 2 | 1 | 2,29 | 1 | ||||||
| 9. | 2,5 | 1,88 | 2 | 2 | 2,12 | 2,06 | 1,18 | 2,53 |
| Trieda | NEJ | OBN | OBV | PPB | PCP | PNV | PVC | PRI | PDA | PVO | RGP | RVA | SJ | SJL | SPR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | |||||||||||||||
| 1. | 1,19 | 1,56 | 1 | ||||||||||||
| 2. | 1,18 | 1,41 | 1 | ||||||||||||
| 3. | 1,43 | 1,79 | 1 | ||||||||||||
| 4. | 1,54 | 1,69 | 1,08 | ||||||||||||
| 5. | 2,12 | 1 | |||||||||||||
| 6. | 1,8 | 1,09 | 2,91 | 1,09 | |||||||||||
| 7. | 1,81 | 1,06 | 2,25 | 1,13 | |||||||||||
| 8. | 1,62 | 1 | 2,5 | 1 | |||||||||||
| 9. | 1,76 | 1 | 2,47 | 1,06 |
| Trieda | SEE | TEH | THD | TSV | TEV | THF | VUC | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | |||||||||||
| 1. | |||||||||||
| 2. | 1,12 | ||||||||||
| 3. | 1,5 | ||||||||||
| 4. | 1,77 | ||||||||||
| 5. | 1 | ||||||||||
| 6. | |||||||||||
| 7. | 1,06 | ||||||||||
| 8. | 1 | ||||||||||
| 9. | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 19 | 17 | 0 | 0 |
| 2. | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 3. | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 4. | 13 | 13 | 0 | 0 |
| 5. | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 6. | 12 | 11 | 0 | 0 |
| 7. | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 8. | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 9. | 17 | 17 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 19 | 1198 | 63,05 | 1198 | 63,05 | 0 | 0,00 |
| 2. | 17 | 1435 | 84,41 | 1435 | 84,41 | 0 | 0,00 |
| 3. | 14 | 1447 | 103,36 | 1447 | 103,36 | 0 | 0,00 |
| 4. | 13 | 1145 | 88,08 | 1145 | 88,08 | 0 | 0,00 |
| 5. | 18 | 1582 | 93,06 | 1582 | 93,06 | 0 | 0,00 |
| 6. | 12 | 811 | 67,58 | 810 | 67,50 | 1 | 0,08 |
| 7. | 15 | 1024 | 68,27 | 1024 | 68,27 | 0 | 0,00 |
| 8. | 14 | 1291 | 92,21 | 1291 | 92,21 | 0 | 0,00 |
| 9. | 17 | 2370 | 131,67 | 2353 | 130,72 | 17 | 0,94 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % |
|---|---|---|
| Testovanie 9 SJL | 16 | 65,3 |
| Testovanie 9 MAT | 15 | 58,3 |
| Testovanie 5 SJL | 17 | 81,78 |
| Testovanie 5 MAT | 17 | 79,55 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | 1 | 20 | 1 |
| Bežných tried | 8 | 116 | 12 |
| Spolu | 9 | 136 | 13 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| TPP | 19 | 9 |
| Znížený úväzok | 3 | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 18 | 18 | |
| vychovávateľov | 1 | 1 | |
| spolu | 19 | 19 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 3., | ANJ | 3 |
| 5.,6.,7.,8.,9., | GEG | 6 |
| 6.,7.,8.,9., | FYZ | 6 |
| 5.,7.,6., | BIO | 6 |
| 5.,7., | THD,SEE | 2 |
| 4.,7., | VYV | 2 |
| 8.,9., | VUM | 3 |
| 5.,6.,7.,9., | INF | 6 |
| 4.,5.,6., | HUV | 3 |
| Názov súťaže | počet ž. | okresné kolo | krajské k___ |
|---|---|---|---|
| Hollého pamätník | 27 | ||
| Vianočné aranžovanie | 2 | ||
| Veľkonočné aranžovanie | 2 | ||
| Matematická olympiáda | 16 | ||
| Všetkovedko | 28 | ||
| Pytagoriáda | 80 | 15ž. | |
| Matematický Klokan | 21 | ||
| Putujeme za ľudovou piesňou | 28 | 1. a 3.miesto | |
| Olympiáda z GEG | 15 | 4ž. | 1ž. |
| Olympiáda zo SJL | 14 | ||
| Súťaž školských časopisov | 7 | ||
| Chemická olympiáda | 6 | 1ž. |
Zapojili sme sa
- do súťaží a olympiád vedomostného a branošportového charakteru charakteru
- verejného diania v obci - 2 slávnostné akadémie, vystúpenia v spoločenských organizáciách a pod.
- kultúrnych podujatiach
- reprezentácia školy a obce pri rôznych podujatiach s oblastnou a okresnou pôsobnosťou
Škola má 9 zariadených učební, ktoré slúžia ako triedy. Ďalej je na škole učebňa informatiky, multifunkčná učebňa s interaktívnou tabuľou a 11-timi počítačmi, spoločenská miestnosť s viacúčelovým využitím, cvičná kuchyňa a jazyková učebňa. Kabinety slúžia viacerým predmetom. Žiakom je k dispozícii aj školský areál s doskočiskom, altánkom a trávnatá plocha na rôzne športové aktivity. Zrekonštruovanú telocvičňu využívame takmer na všetky druhy športu. Využívajú ju žiaci, učitelia, športovci a široká verejnosť. Vybudovali sme oddychovú zónu s využitím aj na dopravné účely.
§ 2. ods. 1m
Finančné a hmotné zabezpečenie
1.
ZŠ- prenesené kompetencie financované z rozpočtu MŠVVaŠ SR
ŠKD, ŠJ, MŠ - originálne kompetencie financované obcou
2.
Vzdelávacie poukazy slúžia na poskytnutie financovania krúžkovej činnosti
3.
Finančné prostriedky od rodičov boli využité na inováciu počítačovej techniky do PC učebne, cestovné na súťaže a olympiády, knižné odmeny za reprezentáciu školy a prospech, na zakúpenie prvej knižky pre prvákov a tiež ako príspevok na budovanie oddychovej zóny.
Hlavným cieĺom školy zostáva zabezpečnie kvalitného výchovno-vzdelávacieho procesu so zreteľom na úspešné pokračovanie vo vzdelávaní na vyššom stupni.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
vo vzdelávacej oblasti výsledky Testovania 9 a 5 - 2015 a prijímacích konaní
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
zastaralá PC technika, v rámci inovácie ŠtP a ŠkP perspektívne uvažujeme o zriadení chemicko-fyzikálnej učebne a učebne technickej výchovy
Návrh opatrení:
inovácia PC techniky v závislosti od finančných prostriedkov
| Názov záujmového krúžku | Vedúci |
|---|---|
| FUTBALOVÁ INTERLIGA | Mgr. Ivana Tokár |
| DRUHÁCKY KOLOTOČ | Mgr. Zuzana Kostolanská |
| FAREBNÁ PALETA | Mgr. Jarmila Križanová |
| HRNČEK VAR | Mgr. Zuzana Mruškovičová |
| OTÁZNIK | Mgr. Ľubica Bencová |
| PRVÁCKY KOLOTOČ | Mgr. Jana Hodulíková |
| STOLNÝ TENIS | Mgr. Zuzana Kostolanská |
| ŠPORTOVÉ HRY 1.st. | Mgr. Nina Hrčková |
| ŠPORTOVÉ HRY 2.st. | Mgr. Viera Gažovičová |
Schôdzky výboru rodičov pri ZŠ sa konajú podľa plánu. Na zasadnutia je pravidelne pozývané aj vedenie školy. Informácie o prospechu a správaní sa žiakov našej školy majú možnosť získať rodičia najmenej štyrikrát do roka na pravidelných rodičovských schôdzkach, ktoré sú buď triedne alebo konzultačné.Spoluprácu s rodičmi, ktorá je na dobrej úrovni, koordinuje rada rodičov.
Škola úzko spolupracuje s OcÚ, komisiami pri OcÚ, farským úradom a so všetkými spoločenskými organizáciami v obci.
Vypracoval: Mgr. Eva Piknová
V Horných Orešanoch , 24. októbra 2016
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 26. októbra 2016
Powered by aSc EduPage