| Názov školy | Základná škola s materskou školou Horné Orešany 31 \91903 Horné Orešany 31 |
| Adresa školy | 919 03 Horné Orešany 31 |
| Telefón | 033/5588111 |
| skola@zshoresany.edupage.org | |
| WWW stránka | zshoresany.edupage.org |
| Zriaďovateľ | OU Horné Orešany |
| Priezvisko, meno | Telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Eva Piknová | 0335588111 | eva.piknova@azet.sk |
| ZRŠ za ZŠ | Mgr.Ľubica Batkeová | 0335588111 | batkeova@azet.sk |
| ZRŠ za MŠ | Irena Svitoková | 0335588122 | mshoresany@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Mgr. Gregušová Andrea |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Hodulíková Jana |
| Hilda Boháčková | |
| ostatní zamestnanci | Lužáková Soňa |
| zástupcovia rodičov | Gregušová Katarína |
| Vavrová Katarína | |
| Szrsen Štefan | |
| zástupca zriaďovateľa | Rábarová Anna |
| iní | Vladislav Blažo |
| ThLic. Peter Šimko | |
| Ing. Žalud Zdenko |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ I. stupeň | Mgr. Zuzana Kostolanská | všetky predmety I.st. |
| PK-spoločenskovedná | PaedDr. Linda Rábarová | SJL,OBV,OBN,VYV,ANJ,NEJ,HUV,VUM,OBN,NBV,ETV |
| PK-prírodovedná | Mgr. Viera Gažovičová | MAT,GEG,BIO,ZEM,PRI,CHE,TEH,SEE,INF,INV,FYZ |
Počet žiakov školy: 134
Počet tried: 10
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | ŠPT | SPOLU |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 |
| počet žiakov | 20 | 15 | 13 | 17 | 9 | 15 | 13 | 18 | 8 | 6 | 134 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 4 | 2 | 12 | |||
| z toho v ŠKD | 17 | 13 | 6 | 9 | 2 | 2 | 49 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2014: 20 / 9
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2014: 17 /8
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 3 / 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2015
V šk. roku 2014/2015 ukončilo 10 žiakov povinnú školskú dochádzku.
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 7 | 2 | 10 | ||||
| prijatí | 1 | 7 | 2 | 10 | ||||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | Aj | ANJ-a | AJ | BIO | CVM | CSJ | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | LGS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,45 | ||||||||||||||
| II. | 1,6 | ||||||||||||||
| III. | 1,46 | ||||||||||||||
| IV. | 1,35 | ||||||||||||||
| V. | 2,22 | 1,56 | 1,22 | 1,78 | 1 | ||||||||||
| VI. | 2,73 | 2,07 | 1,6 | 1,6 | 1,8 | 1,6 | 1 | ||||||||
| VII. | 2,69 | 1,77 | 1,77 | 1,85 | 1,85 | 1,46 | 1 | ||||||||
| VIII. | 2,59 | 2,06 | 1,89 | 2,17 | 1,94 | 2,22 | |||||||||
| IX. | 3 | 2 | 1,75 | 1,88 | 2,25 | 2,38 | 1,5 | ||||||||
| ŠPT | 1,67 | 1 | 1,67 | 2 | 2 |
| Trieda | MAT | NBV | NBV | NEJ | OBN | OBV | PPB | PCP | PNV | PVC | PRI | PDA | PVO | RGP | RVA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,4 | 1,4 | |||||||||||||
| II. | 1,8 | 1,4 | |||||||||||||
| III. | 1,46 | 1,31 | |||||||||||||
| IV. | 1,71 | 1,35 | |||||||||||||
| V. | 2,11 | 1 | |||||||||||||
| VI. | 2,4 | 1 | 1,8 | ||||||||||||
| VII. | 1,85 | 1,08 | 1,54 | ||||||||||||
| VIII. | 2,56 | 1 | 2,11 | ||||||||||||
| IX. | 2,63 | 1,57 | |||||||||||||
| ŠPT | 1,4 | 1 |
| Trieda | SJ | SJL | SPR | SEE | TEH | THD | TSV | TEV | THF | VUC | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,7 | 1 | ||||||||||||
| II. | 1,93 | 1 | 1,4 | |||||||||||
| III. | 1,77 | 1 | 1,38 | |||||||||||
| IV. | 1,59 | 1 | 1,29 | |||||||||||
| V. | 2,56 | 1 | 1,33 | 1,11 | ||||||||||
| VI. | 2,4 | 1,07 | 1 | 1,13 | ||||||||||
| VII. | 3 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| VIII. | 2,67 | 1,06 | 1 | |||||||||||
| IX. | 3,25 | 1 | 1 | 1,13 | ||||||||||
| ŠPT | 2,2 | 1,2 | 1,33 | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. | 20 | 18 | 2 | 0 |
| ŠPT | 6 | 5 | 0 | 1 |
| II. | 15 | 14 | 1 | 0 |
| III. | 13 | 13 | 0 | 0 |
| IV. | 17 | 17 | 0 | 0 |
| V. | 9 | 9 | 0 | 0 |
| VI. | 15 | 15 | 0 | 0 |
| VII. | 13 | 13 | 0 | 0 |
| VIII. | 18 | 18 | 0 | 0 |
| IX. | 8 | 8 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 20 | 1926 | 96,30 | 1812 | 90,60 | 114 | 5,70 |
| ŠPT | 6 | 442 | 73,67 | 401 | 66,83 | 41 | 6,83 |
| II. | 15 | 1099 | 73,27 | 1099 | 73,27 | 0 | 0,00 |
| III. | 13 | 707 | 54,38 | 707 | 54,38 | 0 | 0,00 |
| IV. | 17 | 1404 | 82,59 | 1404 | 82,59 | 0 | 0,00 |
| V. | 9 | 546 | 60,67 | 546 | 60,67 | 0 | 0,00 |
| VI. | 15 | 1548 | 96,75 | 1519 | 94,94 | 29 | 1,81 |
| VII. | 13 | 1442 | 110,92 | 1442 | 110,92 | 0 | 0,00 |
| VIII. | 18 | 2010 | 111,67 | 2010 | 111,67 | 0 | 0,00 |
| IX. | 8 | 1020 | 127,50 | 1020 | 127,50 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 8 | 57,3 | |
| Monitor MAT | 8 | 51,9 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10 | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 - ŠPT | 10 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | 1 | 20 | 1 |
| Bežných tried | 8 | 108 | 11 |
| Špeciálnych tried | 1 | 6 | |
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 10 | 134 | 12 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 21 | 9 | ||
| Znížený úväzok | 3 | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 19 | 19 | |
| vychovávateľov | 1 | 1 | |
| asistentov učiteľa | 1 | 1 | |
| spolu | 21 | 21 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 3., | ANJ | 3 |
| 5.,6.,7.,8.,9., | GEG | 7 |
| 6.,7.,8.,9., | FYZ | 6 |
| 5.,7., | BIO | 4 |
| 5.,6.,7.,8.,9.,8.,9., | THD,SEE | 7 |
| 7., | VYV | 1 |
| 8.,9., | VUM | 2 |
| 5.,6.,7.,9., | INF | 4 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | 2 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 1 | |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| aktualizačné | 3 |
| Názov súťaže | počet ž. | okresné kolo |
|---|---|---|
| Hollého pamätník | 25 | 2.miesto |
| Vianočné aranžovanie | 2 | |
| Veľkonočné aranžovanie | 2 | |
| Matematická olympiáda | 14 | 2ž. |
| Všetkovedko | 23 | |
| Pytagoriáda | 74 | 6ž. |
| Matematický Klokan | 15 | 3 |
| Putujeme za ľudovou piesňou | 28 | 1ž. |
| Olympiáda z GEG | 15 | 3ž. |
| Olympiáda zo SJL | 14 | |
| Malý futbal | 9 |
Zapojili sme sa
- do súťaží a olympiád vedomostného charakteru
- verejného diania v obci - 2 slávnostné akadémie, vystúpenia v spoločenských organizáciách a pod.
- kultúrnych podujatiach
- reprezentácia školy a obce pri rôznych podujatiach s oblastnou a okresnou pôsobnosťou
- DUD /Digitalizácia na dosah/ - ukončenie november 2015
- Englishone - národný projekt - digitalizácia anglického jazyka
Škola má 10 zariadených učební, ktoré slúžia ako triedy. Ďalej je na škole učebňa informatiky, multifunkčná učebňa s interaktívnou tabuľou a 11-timi počítačmi, spoločenská miestnosť s viacúčelovým využitím, cvičná kuchyňa a jazyková učebňa. Kabinety slúžia viacerým predmetom. Žiakom je k dispozícii aj školský areál s doskočiskom, altánkom a trávnatá plocha na rôzne športové aktivity. Zrekonštruovanú telocvičňu využívame takmer na všetky druhy športu. Využívajú ju žiaci, učitelia, športovci a široká verejnosť. Na prelome školských rokov sme začali budovať oddychovú zónu s využitím
aj na dopravné účely. Modernizácii školy sa venuje veľká pozornosť.
§ 2. ods. 1m
Finančné a hmotné zabezpečenie
1.
ZŠ- prenesené kompetencie financované z rozpočtu MŠVVaŠ SR
ŠKD, ŠJ, MŠ - originálne kompetencie financované obcou
2.
Vzdelávacie poukazy slúžia na poskytnutie financovania krúžkovej činnosti
3.
Finančné prostriedky od rodičov boli využité na lyžiarsky výcvik žiakov, cestovné na súťaže a olympiády, knižné odmeny za reprezentáciu školy a prospech, na zakúpenie prvej knižky pre prvákov a tiež ako príspevok na budovanie oddychovej zóny.Rada rodičov zakúpila ZŠ 9 nových počítačov do počítačovej učebne.
Hlavným cieĺom školy zostáva zabezpečnie kvalitného výchovno-vzdelávacieho procesu so zreteľom na úspešné pokračovanie vo vzdelávaní na vyššom stupni.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
vo vzdelávacej oblasti výsledky Testovania - 2015 a prijímacích konaní, úspešné absolvovanie lyžiarskeho výcviku
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
zastaralá PC technika
Návrh opatrení:
inovácia PC techniky v závislosti od finančných prostriedkov
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| FUTBALOVÁ INTERLIGA | 0 | Mgr. Ivana Tokár | |
| ČITATEĽSKÝ | 0 | Mgr. Marta Rímešová | |
| FAREBNÁ PALETA | 0 | Mgr. Jarmila Križanová | |
| FUNKY | 0 | Mgr. Jana Vlachovičová | |
| HRÁČIK | 0 | Mgr. Jana Hodulíková | |
| JAZYKOVEDKO | 0 | PaedDr. Linda Rábarová | |
| KLASA | 0 | Mgr. Zuzana Mruškovičová | |
| KOLOTOČ | 0 | Mgr. Zuzana Kostolanská | |
| MATEMATICKÝ KRÚŽOK | 0 | Mgr. Viera Gažovičová | |
| PING PONG | 0 | Mgr. Zuzana Kostolanská | |
| ŠKOLNÍČEK | 0 | Mgr. Ľubica Bencová | |
| VYBÍJANÁ | 0 | Mgr. Nina Hrčková | |
| ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL | 0 | Mgr. Mária Beňová |
Schôdzky výboru rodičov pri ZŠ sa konajú podľa plánu. Na zasadnutia je pravidelne pozývané aj vedenie školy. Informácie o prospechu a správaní sa žiakov našej školy majú možnosť získať rodičia najmenej štyrikrát do roka na pravidelných rodičovských schôdzkach, ktoré sú buď triedne alebo konzultačné.Spoluprácu s rodičmi, ktorá je na dobrej úrovni, koordinuje rada rodičov.
Škola úzko spolupracuje s OcÚ, komisiami pri OcÚ, farským úradom a so všetkými spoločenskými organizáciami v obci.
Vypracoval: Mgr. Eva Piknová
V Horných Orešanoch, 16. októbra 2015
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 19.októbra 2015
Powered by aSc EduPage