| Názov školy | Základná škola s materskou školou Horné Orešany |
| Adresa školy | 919 03 Horné Orešany 31 |
| Telefón | 033/5588111 |
| skola@zshoresany.edupage.org | |
| WWW stránka | zshoresany.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Horné Orešany |
| Priezvisko, meno | Telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Eva Piknová | 0335588111 | eva.piknova@azet.sk |
| ZRŠ za ZŠ | Mgr.Ľubica Batkeová | 0335588111 | batkeova@azet.sk |
| ZRŠ za MŠ | Irena Svitoková | 0335588122 | mshoresany@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Ing. Ingrid Juricová |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Kostolanská |
| Hilda Boháčková | |
| ostatní zamestnanci | Anna Rábarová |
| zástupcovia rodičov | Katarína Pagáčová |
| Klaudia Sasková | |
| Katarína Vávrová | |
| Mgr. Andrea Gregušová | |
| zástupca zriaďovateľa | Ing. František Benovič |
| iní | Marián Blažo |
| ThLic. Peter Šimko |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ I. stupeň | Mgr. Zuzana Kostolanská | všetky predmety I.st. |
| PK-spoločenskovedná | PaedDr. Linda Rábarová | SJL,OBV,OBN,VYV,ANJ,NEJ,HUV,VUM,OBN,NBV,ETV |
| PK-prírodovedná | Mgr. Jarmila Križanová | MAT,GEG,BIO,ZEM,PRI,CHE,TEH,SEE,INF,INV,FYZ |
Počet žiakov školy: 150
Počet tried: 10
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | ŠPT | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 14 | 17 | 12 | 14 | 15 | 16 | 9 | 21 | 25 | 7 | 150 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 12 | ||||
| z toho v ŠKD | 14 | 8 | 8 | 7 | 1 | 38 | |||||
| v ŠPT | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2012: 17 / dievčatá 7
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2012: 15 / dievčatá 7
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou : 2/ dievčatá 0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2013
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 2 | 1 | 27 |
| Gym 8.roč | Bilingválne školy | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | SŠ | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 2 | 4 | 6 | 1 | 15 | 30 | |
| prijatí | 2 | 2 | 4 | 6 | 1 | 15 | 30 | |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | Aj | AJ | ANJ | BIO | CVM | CSJ | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | LGS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,43 | 1,07 | |||||||||||||
| II. | 1,22 | 1 | 1 | 1,06 | |||||||||||
| III. | 1,36 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| IV. | 1,5 | 1 | 1 | ||||||||||||
| V. | 2,69 | 1,63 | 1,88 | 1 | 1,44 | 1 | 1,06 | ||||||||
| VI. | 3,13 | 2,13 | 2,38 | 1 | 2,31 | 2,38 | 1 | 2,06 | 1 | ||||||
| VII. | 3 | 2 | 2,22 | 2,33 | 2,33 | 1 | 2,11 | 1,22 | |||||||
| VIII. | 2,24 | 1,57 | 1,52 | 1,86 | 1,24 | 1,9 | |||||||||
| IX. | 2,85 | 2,35 | 2,38 | 2,38 | 2,35 | 2,35 | |||||||||
| ŠPT | 1 | 1 | 1,5 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Trieda | MAT | NBV | NBV | NEJ | OBN | OBV | PPB | PCP | PNV | PVC | PRI | PDA | PVO | RGP | RVA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,43 | 1 | 1,29 | ||||||||||||
| II. | 1,5 | 1 | 1,39 | ||||||||||||
| III. | 1,36 | 1 | 1,27 | ||||||||||||
| IV. | 1,64 | 1 | 1 | 1,29 | |||||||||||
| V. | 2 | 1,07 | 1,06 | ||||||||||||
| VI. | 2,5 | 1 | 2,38 | 1 | |||||||||||
| VII. | 2,56 | 1 | 2,25 | 1,22 | |||||||||||
| VIII. | 2,24 | 1 | 1,9 | 1,05 | |||||||||||
| IX. | 2,77 | 2,27 | 1,12 | ||||||||||||
| ŠPT | 1,67 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Trieda | SJ | SJL | SPR | SEE | TEH | THD | TSV | TEV | VUC | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,64 | 1 | 1 | 1,07 | |||||||||
| II. | 1,78 | 1 | 1 | 1,28 | 1 | ||||||||
| III. | 1,64 | 1 | 1 | 1,18 | 1 | ||||||||
| IV. | 1,71 | 1 | 1 | 1,29 | 1 | ||||||||
| V. | 2,38 | 1 | 1,06 | 1 | 1,13 | ||||||||
| VI. | 2,94 | 1,19 | 1,38 | 1,5 | 1 | ||||||||
| VII. | 2,89 | 1 | 1,33 | 1,13 | 1,22 | ||||||||
| VIII. | 2,29 | 1,14 | 1,1 | 1,24 | 1 | ||||||||
| IX. | 2,5 | 1,08 | 1 | 1,19 | 1 | ||||||||
| ŠPT | 1,5 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2,33 | 1 | 2 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. | 14 | 13 | 1 | 0 |
| II. | 18 | 18 | 0 | 0 |
| III. | 11 | 11 | 0 | 0 |
| IV. | 14 | 14 | 0 | 0 |
| V. | 14 | 14 | 0 | 0 |
| VI. | 16 | 16 | 0 | 0 |
| VII. | 9 | 9 | 0 | 0 |
| VIII. | 20 | 19 | 1 | 0 |
| IX. | 26 | 26 | 0 | 0 |
| ŠPT | 6 | 6 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 14 | 819 | 58,50 | 819 | 58,50 | 0 | 0,00 |
| II. | 18 | 980 | 54,44 | 980 | 54,44 | 0 | 0,00 |
| III. | 11 | 466 | 42,36 | 466 | 42,36 | 0 | 0,00 |
| IV. | 14 | 767 | 54,79 | 767 | 54,79 | 0 | 0,00 |
| V. | 14 | 977 | 69,79 | 977 | 69,79 | 0 | 0,00 |
| VI. | 16 | 1762 | 110,13 | 1700 | 106,25 | 62 | 3,88 |
| VII. | 9 | 800 | 88,89 | 800 | 88,89 | 0 | 0,00 |
| VIII. | 20 | 1855 | 92,75 | 1795 | 89,75 | 60 | 3,00 |
| IX. | 26 | 2449 | 94,19 | 2431 | 93,50 | 18 | 0,69 |
| ŠPT | 6 | 297 | 49,50 | 297 | 49,50 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 26 | 66,1 | |
| Monitor MAT | 26 | 56,7 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 1 | 14 | 1 |
| Bežných tried | 8 | 129 | 11 |
| Špeciálnych tried | 1 | 7 | |
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 10 | 150 | 12 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| TPP | 21 | 9 |
| Znížený úväzok | 3 | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 19 | 19 | |
| vychovávateľov | 1 | 1 | |
| asistentov učiteľa | 1 | 1 | |
| spolu | 21 | 21 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.-8. | THD,SEE | 7 |
| 5.-9. | FYZ | 6 |
| 5.,6.,8. | BIO | 9 |
| 9. | VUM | 2 |
| 5.-7. | VYV | 4 |
| 5.-9. | INF | 3 |
| 5.-9. | GEG | 4 |
| 3. | ANJ | 3 |
| 3. | VYV | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 5 | |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | počet ž. | okresné kolo |
|---|---|---|
| Cezpoľný beh | 4 | |
| Mladý záchranár | 4 | |
| Malý futbal - dievčatá | 10 | 2. miesto |
| Vybíjaná - mladšie ž. | 13 | 3. miesto |
| Stolný tenis | 3 | 1. miesto |
| Malý futbal - mladší ž. | 8 | 2. miesto |
| Malý futbal - najmladší ž. | 7 | 2. miesto |
| Hollého pamätník | 21 | 3. miesto |
| Vianočné aranžovanie | 2 | 2. a 3.miesto |
| Veľkonočné aranžovanie | 2 | 3. miesto |
| Matematická olympiáda | 16 | |
| Všetkovedko | 18 | |
| Pytagoriáda | 67 | 9 žiakov |
| Malý futbal - starší ž. | 10 | 2. miesto |
| Atletika | 2 | |
| Matematický Klokan | 17 | |
| Geografická olympiáda | 3 | 2. miesto |
| Slávik | 24 |
Zapojili sme sa
- do súťaží a olympiád vedomostného a branno - športového charakteru
- verejného diania v obci - 2 slávnostné akadémie, vystúpenia v spoločenských organizáciách a pod.
- kultúrnych a športových podujatiach
- reprezentácia školy a obce pri rôznych podujatiach s oblastnou a okresnou pôsobnosťou
V spolupráci s firmou Volswagen sme zrealizovali v rámci projektu na podporu vzdelávania jazykovú učebňu pre 16 žiakov.
Škola má 10 zariadených učební, ktoré slúžia ako triedy. Ďalej je na škole učebňa informatiky, multifunkčná učebňa s interaktívnou tabuľou a 11-timi počítačmi, spoločenská miestnosť s viacúčelovým využitím, cvičná kuchyňa a jazyková učebňa. Kabinety slúžia viacerým predmetom. Žiakom je k dispozícii aj školský areál s doskočiskom, altánkom a trávnatá plocha na rôzne športové aktivity. Telocvičňu využívame takmer na všetky druhy športu. V závere školského roka sa uskutočnila jej rozsiahla rekonštrukcia.Využívajú ju žiaci, učitelia, športovci a široká verejnosť. Modernizácii školy sa venuje veľká pozornosť.
Základná škola je právnym subjektom od 1. januára 2000. V roku 2002 od 1. apríla bola ku nej pričlenená aj materská škola a odvtedy nesie plný názov ZŠ s MŠ Horné Orešany. Zriaďovateľom školy je Obec Horné Orešany.
Základná škola je plnoorganizovaná s ročníkmi 1 - 9. a ŠPT. Má dve oddelenia školského klubu. V školskom roku 2012/2013 školu navštevovalo 150 žiakov, ktorí sa vzdelávali v desiatich triedach. Vedenie školy sa snaží vytvárať optimálne podmienky pre výchovno-vzdelávací proces, zahŕňa do učebných predmetov najmodernejšie výučbové programy, využíva prácu s internetom, opiera sa o nové poznatky s možnosťou všestranného využitia v praktickom živote. Pedagogický zbor je zložený z mladých kádrov, ktorý sa snaží využívať moderné prostriedky výučby, pripravuje si prezentácie spolu so žiakmi a oboznamuje s nimi širšiu žiacku a rodičovskú verejnosť, získava najčerstvejšie poznatky z vedných disciplín, správy z domova i zo zahraničia. Ťažisko vzdelanosti spočíva aj vo výučbe dvoch cudzích jazykov - anglického a nemeckého, ktoré vyučujú kvalifikovaní pedagógovia.
Osobitosťou školy je trieda pre žiakov so špecifickými vývinovými poruchami učenia pre deti s mentálnym postihnutím, ktoré pracujú pod vedením špeciálneho pedagóga a asistenta učiteľa. Okrem integrácie v ŠPT zabezpečuje škola vyučovací proces aj pre žiakov so zdravotným znevýhodnením a žiakov so špecifickými poruchami učenia, ktorí sú vzdelávaní v bežnej triede a ich učivo je redukované podľa charakteru postihnutia v jednotlivých predmetoch. Títo žiaci sú klientami centier pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, ktoré pre nás zabezpečujú diagnostiku a rediagnostiku žiakov, aby sme jednotne pôsobili pri zvládaní výchovno - vyučovacieho procesu. Individuálne integrovaných žiakov v bežnej triede bolo 11 z toho 1 zdravotne. ŠPT navštevovalo 7 žiakov.
Vedomostná úroveň žiakov je dlhodobo na dobrej úrovni, o čom svedčia i výsledky prijímacích pohovorov a testovania deviatakov. Žiaci sa počas roka zapájajú do rôznych vedomostných i brannošportových súťaží a olympiád, kde získavajú popredné umiestnenia.
Žiaci 7., 8. a 9. roč. sa zúčastnili exkurzie historickej Prahy.
Veľmi rozsiahla a rôznorodá bola i záujmová činnosť žiakov v oblasti športového vyžitia a v kultúrnej oblasti. Žiaci pracovali v 13 záujmových útvaroch.
Budova školy vyhovuje vyučovaciemu procesu i mimoškolským aktivitám spolu s budovou telocvične. Nemáme však voľné priestory na vybudovanie špeciálnych učební, a preto sú v plnej miere využívané všetky dostupné priestory, ktoré slúžia viacúčelovému využitiu.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Čitateľský krúžok | 28 | 1 | Mgr. Marta Rímešová |
| Farebná paleta | 12 | 1 | Mgr. Jarmila Križanová |
| Futbalová interliga | 17 | 1 | Mgr. Milan Kovačič |
| LITERA | 18 | 1 | Mgr. Jana Hodulíková |
| Mediálny | 13 | 1 | PaedDr. Linda Rábarová |
| Otáznik | 17 | 1 | Mgr. Ľubica Bencová |
| Pramienok | 13 | 1 | Mgr. Ivana Tokár |
| Pytagoras | 15 | 1 | Mgr. Katarína Sedláková |
| SPEROTAN | 20 | 1 | Mgr. Zuzana Kostolanská |
| Stolný tenis | 17 | 1 | Mgr. Milan Kovačič |
| Tenis | 19 | 1 | Mgr. Milan Kovačič |
| Vybíjaná | 16 | 1 | Mgr. Peter Tichý |
| Zdravie | 16 | 1 | Mgr. Zuzana Mruškovičová |
Schôdzky výboru rodičov pri ZŠ sa konajú podľa plánu. Na zasadnutia je pravidelne pozývané aj vedenie školy. Informácie o prospechu a správaní sa žiakov našej školy majú možnosť získať rodičia najmenej štyrikrát do roka na pravidelných rodičovských schôdzkach, ktoré sú buď triedne alebo konzultačné. Ďalšia spolupráca medzi rodičmi a vyučujúcimi je cestou internetovej žiackej knižky alebo webovej stránky školy.
Spoluprácu s rodičmi, ktorá je na dobrej úrovni, koordinuje rada rodičov.
Škola úzko spolupracuje s OcÚ, komisiami pri OcÚ, farským úradom a so všetkými spoločenskými organizáciami v obci.
Vypracoval: Mgr. Eva Piknová
V Horných Orešanoch, 21. októbra 2013
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage