| Názov školy | Základná škola s materskou školou Horné Orešany, 919 03 Horné Orešany 31 |
| Adresa školy | 919 03 Horné Orešany 31 |
| Telefón | 033/5588111 |
| skola@zshoresany.edupage.org | |
| WWW stránka | zshoresany.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Horné Orešany |
| Priezvisko, meno | Telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Eva Piknová | 0335588111 | eva.piknova@zoznam.sk |
| ZRŠ | Mgr.Ľubica Batkeová | 0335588111 | batkeova@azet.sk |
| MŠ | Irena Svitoková | 0335588122 | mshoresany@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Ing. Ingrid Juricová |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Kostolanská |
| Hilda Boháčková | |
| ostatní zamestnanci | Anna Rábarová |
| zástupcovia rodičov | Katarína Pagáčová |
| Klaudia Sasková | |
| Katarína Švončinárová | |
| Mgr. Andrea Gregušová | |
| zástupca zriaďovateľa | Ing. František Benovič |
| iní | Marián Blažo |
| ThLic. Peter Šimko |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ I. stupeň | Mgr. Zuzana Kostolanská | všetky predmety I.st. |
| PK-spoločenskovedná | Mgr. Zuzana Mruškovičová | SJL,OBV,OBN,VYV,ANJ,NEJ,HUV,VUM,OBN,NBV,ETV |
| PK-prírodovedná | Mgr. Jarmila Križanová | MAT,GEG,BIO,ZEM,PRI,CHE,TEH,SEE,INF,INV,FYZ |
Počet žiakov školy: 158
Počet tried: 10
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| počet žiakov | 17 | 13 | 13 | 14 | 19 | 8 | 21 | 25 | 21 | 151 |
| ŠPT | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 7 | ||||
| z toho ŠVVP | 1 | 3 | 2 | 2 | 3 | 11 | ||||
| SPOLU | 158 | |||||||||
| z toho v ŠKD | 10 | 9 | 7 | 3 | 1 | 1 | 1 | 41 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2011: 18/11
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2011: 18/11
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 0/0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2012
K 30.6.2012 ukončili povinnú školskú dochádzku všetci žiaci IX. ročníka 21/6 a1/1 žiak ŠPT.
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7. roč. | 8.roč. | 9.roč. | ŠPT | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 21 | 1 | 22 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 2 | 11 | 1 | SŠ 8 | 24 | ||
| prijatí | 1 | 2 | 11 | 1 | SŠ 8 | 24 | ||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | Aj | AJ | ANJ | BIO | CVM | CSJ | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | LGS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,22 | 1 | 1 | ||||||||||||
| II. | 1,15 | 1 | 1,08 | 1 | |||||||||||
| III. | 1,62 | 1 | 1 | ||||||||||||
| IV. | 1,86 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| V. | 2,56 | 1,67 | 1,94 | 1 | 2,17 | 1 | 1 | ||||||||
| VI. | 3 | 2 | 1,88 | 1,88 | 2,5 | 1,25 | 1,75 | 1 | |||||||
| VII. | 2,29 | 1,57 | 2 | 1,52 | 1,62 | 1,05 | 1,57 | 1,1 | |||||||
| VIII. | 2,88 | 1,96 | 2,24 | 1 | 2,2 | 1,64 | 2,28 | 1 | |||||||
| IX. | 3 | 2,38 | 1 | 2,24 | 1,48 | 2,38 | |||||||||
| ŠPT | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | MAT | NBV | NBV | NEJ | OBN | OBV | PPB | PCP | PNV | PVC | PRI | PDA | PVO | RGP | RVA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,44 | 1 | 1,22 | ||||||||||||
| II. | 1,54 | 1,08 | 1,38 | ||||||||||||
| III. | 1,77 | 1 | 1,38 | ||||||||||||
| IV. | 1,5 | 1 | 1 | 1,5 | |||||||||||
| V. | 1,67 | 1,18 | 1 | ||||||||||||
| VI. | 2,75 | 1 | 1,88 | 1 | |||||||||||
| VII. | 2,38 | 1 | 2,05 | 1,1 | |||||||||||
| VIII. | 2,56 | 1,36 | 2,32 | 1 | |||||||||||
| IX. | 3,05 | 1 | 2,8 | 1 | 1,9 | ||||||||||
| ŠPT | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | SJ | SJL | SPR | SEE | TEH | THD | TSV | TEV | VUC | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,72 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| II. | 1,62 | 1 | 1 | 1,46 | 1 | ||||||||
| III. | 2 | 1 | 1 | 1,31 | 1 | ||||||||
| IV. | 1,57 | 1 | 1,07 | 1,36 | 1 | ||||||||
| V. | 2,22 | 1 | 1,11 | 1,22 | 1 | ||||||||
| VI. | 2,5 | 1 | 1 | 1,13 | |||||||||
| VII. | 2,19 | 1,05 | 1,1 | 1,1 | |||||||||
| VIII. | 2,52 | 1,12 | 1,24 | 1,2 | 1,12 | 1,24 | |||||||
| IX. | 3,29 | 1,19 | 1 | 1,1 | 1,33 | 1,52 | |||||||
| ŠPT | 2,17 | 1 | 1 | 3 | 1,17 | 2 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. | 18 | 18 | 0 | 0 |
| II. | 13 | 13 | 0 | 0 |
| III. | 13 | 13 | 0 | 0 |
| IV. | 14 | 14 | 0 | 0 |
| V. | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VI. | 8 | 8 | 0 | 0 |
| VII. | 21 | 21 | 0 | 0 |
| VIII. | 25 | 25 | 0 | 0 |
| IX. | 21 | 21 | 0 | 0 |
| ŠPT | 7 | 7 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 18 | 1246 | 69,22 | 1246 | 69,22 | 0 | 0,00 |
| II. | 13 | 704 | 54,15 | 704 | 54,15 | 0 | 0,00 |
| III. | 13 | 729 | 56,08 | 729 | 56,08 | 0 | 0,00 |
| IV. | 14 | 731 | 52,21 | 731 | 52,21 | 0 | 0,00 |
| V. | 18 | 1632 | 90,67 | 1632 | 90,67 | 0 | 0,00 |
| VI. | 8 | 541 | 67,63 | 541 | 67,63 | 0 | 0,00 |
| VII. | 21 | 1831 | 87,19 | 1824 | 86,86 | 7 | 0,33 |
| VIII. | 25 | 1639 | 65,56 | 1639 | 65,56 | 0 | 0,00 |
| IX. | 21 | 2445 | 116,43 | 2416 | 115,05 | 29 | 1,38 |
| ŠPT | 7 | 441 | 63,00 | 441 | 63,00 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 21 | 43,82 | v rámci SR 54,47% |
| Monitor MAT | 21 | 45,45 | v rámci SR 57,54% |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 2 | |||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| Variant 2 | IX. | SJL | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | 1 | 18 | |
| Bežných tried | 8 | 143 | 14 |
| Špeciálnych tried | 1 | 8 | |
| Spolu | 10 | 158 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 19 | 8 | ||
| DPP | 1 | |||
| Znížený úväzok | 2 | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 19 | ||
| vychovávateľov | 2 | ||
| asistentov učiteľa | 1 | ||
| spolu | 22 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.-7. | THD | 1 |
| 5.-9. | FYZ | 1 |
| 5.-9. | BIO | 2 |
| 8.-9. | VUM | 1 |
| 5.-7. | VYV | 1 |
| 5.-8. | INF | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 7 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 5 | 2 |
| špecializačné kvalifikačné | 1 | 1 |
| Názov súťaže | počet ž. | okresné kolo |
|---|---|---|
| Cezpoľný beh | 4 | 7. miesto |
| Mladý záchranár | 4 | |
| Futbalový turnaj | 6 | 1. miesto |
| Turnaj vo vybíjanej | 11 | 3. miesto |
| Stolný tenis | 1 | 1. miesto |
| Malý futbal - chlapci | 7 | 2. miesto |
| Malý futbal - dievčatá | 7 | 3. miesto |
| Hollého pamätník | 3 | 2. miesto |
| Vianočné aranžovanie | 2 | 2. miesto |
| Veľkonočné aranžovanie | 2 | 3. miesto |
| Dejepisná olympiáda | 11 | |
| Všetkovedko | 10 | 1. miesto |
| Pytagoriáda | 67 | 9 žiakov |
Zapojili sme sa
- do súťaží a olympiád vedomostného a branno - športového charakteru
- verejného diania v obci - 3 slávnostné akadémie, vystúpenia v spoločenských organizáciách a pod.
- kultúrnych a športových podujatiach
- reprezentácia školy a obce pri rôznych podujatiach s oblastnou, okresnou, krajskou
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Inšpekčná kontrola sa v šk. roku 2011/12 nekonala.
Škola má 10 zariadených učební, ktoré slúžia ako triedy.Dalej je na škole učebňa informatiky, multifunkčná učebňa s interaktívnou tabuľou a 11-timi počítačmi, spoločenská miestnosť s viacúčelovým využitím, cvičná kuchynka. Kabinety slúžia viacerým predmetom. Žiakom je k dispozícii aj školský areál s doskočiskom, altánkom a zdravotným chodníkom a trávnatá plocha na rôzne športové aktivity. Telocvičňu využívame takmer na všetky druhy športu. Využívajú ju žiaci, učitelia, športovci a široká verejnosť. Modernizácii školy sa venuje veľká pozornosť.
Všetky ciele, či v oblasti vnútroškolskej alebo v oblasti mimoškolskej, ktoré si škola určila v koncepčnom zámere rozvoja školy na príslušný školský rok boli splnené.
Základná škola je právnym subjektom od 1. januára 2000. V roku 2002 od 1. apríla bola ku nej pričlenená aj materská škola a odvtedy nesie plný názov ZŠ s MŠ Horné Orešany. Zriaďovateľom školy je Obec Horné Orešany.
Základná škola je plnoorganizovaná s ročníkmi 1 - 9. Má dve oddelenia školského klubu. V školskom roku 2011/2012 školu navštevovalo 158 žiakov, ktorí sa vzdelávali v desiatich triedach. Vedenie školy sa snaží vytvárať optimálne podmienky pre výchovno-vzdelávací proces, zahŕňa do učebných predmetov najmodernejšie výučbové programy, využíva prácu s internetom, opiera sa o nové poznatky s možnosťou všestranného využitia v praktickom živote. Výučbu informatiky zabezpečuje kvalifikovaný pedagóg. Pedagogický zbor je zložený z mladých kádrov, ktorý sa snaží využívať moderné prostriedky výučby, pripravuje si prezentácie spolu so žiakmi a oboznamuje s nimi širšiu žiacku verejnosť, získava najčerstvejšie poznatky z vedných disciplín, správy z domova i zo zahraničia. Ťažisko vzdelanosti spočíva aj vo výučbe dvoch cudzích jazykov - anglického a nemeckého, ktoré vyučujú kvalifikovaní pedagógovia.
Osobitosťou školy je trieda pre žiakov so špecifickými vývinovými poruchami učenia pre deti s mentálnym postihnutím, ktoré pracujú pod vedením skúseného špeciálneho pedagóga a asistenta učiteľa. Okrem integrácie v ŠPT zabezpečuje škola vyučovací proces aj pre žiakov so zdravotným znevýhodnením a žiakov so špecifickými poruchami učenia, ktorí sú vzdelávaní v bežnej triede a ich učivo je redukované podľa charakteru postihnutia v jednotlivých predmetoch. Títo žiaci sú klientami centier pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, ktoré pre nás zabezpečujú diagnostiku a rediagnostiku žiakov, aby sme jednotne pôsobili pri zvládaní výchovno - vyučovacieho procesu. Individuálne integrovaných žiakov v bežnej triede je momentálne 14, z toho 3 zdravotne. ŠPT navštevuje 7 žiakov.
Vedomostná úroveň žiakov je dlhodobo na dobrej úrovni, o čom svedčia i výsledky prijímacích pohovorov. Žiaci sa počas roka zapájajú do rôznych vedomostných i brannošportových súťaží a olympiád, kde získavajú popredné umiestnenia. Žiaci 7. ročníka sa každoročne zúčastňujú lyžiarskeho výcviku a žiaci ť 4. a 5. ročníka navštevovali plavecký výcvik.
Veľmi rozsiahla a rôznorodá bola i záujmová činnosť žiakov v oblasti športového vyžitia a v kultúrnej oblasti. Žiaci pracovali v 14 záujmových útvaroch.
Budova školy vyhovuje vyučovaciemu procesu i mimoškolským aktivitám spolu s budovou telocvične. Nemáme však voľné priestory na vybudovanie špeciálnych učební, a preto sú v plnej miere využívané všetky dostupné priestory, ktoré slúžia viacúčelovému využitiu.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Cvičenia z matematika | 21 | Mgr. Katarína Sedláková | |
| Cvičenia zo slovenského jazyka | 21 | Mgr. Ľubica Bencová | |
| Čitateľský krúžok | 13 | Mgr. Marta Rímešová | |
| Farebná paleta | 17 | Mgr. Jarmila Križanová | |
| Futbalová interliga | 32 | Mgr. Milan Kovačič | |
| Hádzaná | 17 | Mgr. Peter Tichý | |
| Internet | 11 | PaedDr. Michaela Hrušovská | |
| Klasa | 12 | Mgr. Zuzana Mruškovičová | |
| Pramienok | 11 | Mgr. Ivana Tokár | |
| RNA | 13 | Mgr. Zuzana Kostolanská | |
| Smajlík | 20 | Mgr. Ľubica Bencová | |
| Stolný tenis | 26 | Mgr. Milan Kovačič | |
| Šikovník | 13 | Mgr. Zuzana Kostolanská | |
| Tenis | 12 | Mgr. Milan Kovačič | |
| Uško | 17 | Mgr. Jana Hodulíková | |
| Vybíjaná | 26 | Mgr. Peter Tichý |
Schôdzky výboru rodičov pri ZŠ sa konajú podľa plánu. Na zasadnutia je pravidelne pozývené aj vedenie školy. Informácie o prospechu a správaní sa žiakov našej školy majú možnosť získať rodičia najmenej štyrikrát do roka na pravidelných rodičovských schôdzkach, ktoré sú buď triedne alebo konzultačné. Ďalšia spolupráca medzi rodičmi a vyučujúcimi je cestou internetovej žiackej knižky alebo webovej stránky školy.
Spoluprácu s rodičmi, ktorá je na veľmi dobrej úrovni, koordinuje rada rodičov.
Škola úzko spolupracuje s OcÚ, komisiami pri OcÚ, farským úradom a so všetkými dobrovoľnými organizáciami v obci.
Vypracoval: Mgr. Eva Piknová
V Horných Orešanoch, 30. októbra 2012
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 10.9.2012
Najdôležitejším orgánom školy je rada školy. Jej zloženie je v súlade s novým školským zákonom. Spolupráca s vedením školy je na dobrej úrovni. Zástupcovia rady školy z radov rodičov alebo zástupcov obce pomáhajú vedeniu školy pri každodennom chode školy a zároveň prenášajú požiadavky na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu školy, v rámci svojich kompetencií, na príslušných fórach.
Slúži ako poradný orgán pre vedenie školy.
Za Obec Horné Orešany: ...................................................
starosta obce Bc. Ján Kormúth
Powered by aSc EduPage