| Názov školy | Základná škola s materskou školou Horné Orešany, 919 03 Horné Orešany 31 |
| Adresa školy | 919 03 Horné Orešany 31 |
| Telefón | 033/5588111 |
| skola@zshoresany.edupage.org | |
| WWW stránka | zshoresany.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Horné Orešany |
| Priezvisko, meno | Telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Eva Piknová | 0335588111 | eva.piknova@zoznam.sk |
| ZRŠ | Mgr. Ľudmila Kovačovičová | 0335588111 | |
| MŠ | Irena Svitoková | 0335588122 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Ing. Ingrid Juricová |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Kostolanská |
| Hilda Boháčková | |
| ostatní zamestnanci | Anna Rábarová |
| zástupcovia rodičov | Katarína Pagáčová |
| Klaudia Sasková | |
| Katarína Švončinárová | |
| Mgr. Andrea Gregušová | |
| zástupca zriaďovateľa | Ing. František Benovič |
| iní | Marián Blažo |
| ThLic. Peter Šimko |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ I. stupeň | Mgr. Zuzana Kostolanská | všetky predmety I.st. |
| PK-spoločenskovedná | PaedDr. Linda Rábarová | SJL,OBV,OBN,VYV,ANJ,NEJ,HUV,VUM,OBN,NBV,ETV |
| PK-prírodovedná | Mgr. Viera Gažovičová | MAT,GEG,BIO,ZEM,PRI,CHE,TEH,SEE,INF,INV,FYZ |
| pedagogická rada | ||
| komisie pri OZ |
Počet žiakov školy: 170
Počet tried: 11
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 10 |
| počet žiakov | 14 | 12 | 14 | 22 | 13 | 20 | 25 | 21 | 29 | 170 |
| z toho ŠVVP | 1 | 3 | 2 | 2 | 5 | 3 | 16 | |||
| z toho v ŠKD | 38 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2010: súčet / počet dievčat
18/6
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2010: súčet / počet dievčat
14/6
Poznámka: 1 žiačka opakovala ročník
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
5/1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2011
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 2 | 29 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 4 | 13 | 12 | ||||
| prijatí | 2 | 4 | 13 | 12 |
| Trieda | Aj | AJ | ANJ | BIO | CVM | CSJ | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | LGS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,14 | 1 | 1 | ||||||||||||
| II. | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| III. | 1,62 | 1 | 1 | ||||||||||||
| IV. | 1,05 | 1 | |||||||||||||
| V. | 2,33 | 1,75 | 1,5 | 1,5 | 1,17 | 1,17 | |||||||||
| VI. | 2,4 | 1,85 | 1,6 | 1,4 | 1,4 | 1 | 1,4 | 1 | |||||||
| VII. | 2,79 | 2,38 | 2,29 | 1 | 1,96 | 1,75 | 1 | 1,79 | 1 | ||||||
| VIII. | 3 | 2,4 | 1 | 2,45 | 1,2 | 2,4 | 1,05 | ||||||||
| IX.A | 3,78 | 3,69 | 1 | 3,46 | 1,23 | 3,46 | 1,31 | ||||||||
| IX.B | 1,47 | 1,31 | 1,31 | 1 | 1,25 | 1 | |||||||||
| SPT | 2 | 2 | 1 | 2 |
| Trieda | MAT | NBV | NBV | NEJ | OBN | OBV | PPB | PCP | PNV | PVC | PRI | PDA | PVO | RGP | RVA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,29 | 1 | 1,21 | ||||||||||||
| II. | 1,5 | 1 | 1 | ||||||||||||
| III. | 1,08 | 1 | 1,15 | ||||||||||||
| IV. | 1,79 | 1,11 | 1 | 1,68 | |||||||||||
| V. | 1,83 | 1,08 | 1 | ||||||||||||
| VI. | 1,8 | 1,05 | 1,65 | 1,05 | |||||||||||
| VII. | 1,79 | 1 | 2,25 | 1 | |||||||||||
| VIII. | 2,6 | 1 | 2,8 | 1 | 2,95 | ||||||||||
| IX.A | 3,62 | 1,27 | 3,25 | 1 | 3,69 | ||||||||||
| IX.B | 1,94 | 1 | 2 | 1 | 1,25 | ||||||||||
| SPT | 1,57 | 1 | 1,5 | 1 | 1,17 | 2 | 1 | 1 |
| Trieda | SJ | SJL | SPR | SEE | TEH | THD | TSV | TEV | VUC | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,43 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| II. | 1,58 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| III. | 1,46 | 1 | 1 | 1,31 | 1 | ||||||||
| IV. | 2,05 | 1 | 1,11 | 1,89 | 1 | ||||||||
| V. | 2 | 1 | 1 | 1,17 | |||||||||
| VI. | 1,95 | 1 | 1,15 | 1 | |||||||||
| VII. | 2,29 | 1 | 1,46 | 1 | 1,29 | 1,08 | |||||||
| VIII. | 3,25 | 1 | 1 | 1,3 | 1,25 | 1,8 | |||||||
| IX.A | 3,85 | 1,15 | 1,54 | 1,31 | 1,92 | 2,31 | |||||||
| IX.B | 1,75 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,13 | |||||||
| SPT | 1,5 | 1,6 | 1 | 1 | 1,25 | 1 | 2,5 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. | 14 | 14 | 0 | 0 |
| II. | 12 | 12 | 0 | 0 |
| III. | 13 | 13 | 0 | 0 |
| IV. | 19 | 19 | 0 | 0 |
| V. | 12 | 12 | 0 | 0 |
| VI. | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VII. | 24 | 24 | 0 | 0 |
| VIII. | 20 | 20 | 0 | 0 |
| IX.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| IX.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| SPT | 7 | 7 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 14 | 794 | 56,71 | 794 | 56,71 | 0 | 0,00 |
| II. | 12 | 734 | 61,17 | 734 | 61,17 | 0 | 0,00 |
| III. | 13 | 657 | 50,54 | 657 | 50,54 | 0 | 0,00 |
| IV. | 19 | 931 | 49,00 | 931 | 49,00 | 0 | 0,00 |
| V. | 12 | 569 | 47,42 | 569 | 47,42 | 0 | 0,00 |
| VI. | 20 | 1350 | 67,50 | 1349 | 67,45 | 1 | 0,05 |
| VII. | 24 | 1927 | 80,29 | 1927 | 80,29 | 0 | 0,00 |
| VIII. | 20 | 2134 | 106,70 | 2133 | 106,65 | 1 | 0,05 |
| IX.A | 13 | 1914 | 147,23 | 1485 | 114,23 | 429 | 33,00 |
| IX.B | 16 | 1343 | 83,94 | 1341 | 83,81 | 2 | 0,13 |
| SPT | 7 | 179 | 25,57 | 179 | 25,57 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 29 | 57,4 | v rámci SR 58,2% |
| Monitor MAT | 29 | 63,8 | v rámci SR 52,9% |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ISCED 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||
| Variant č. 1 | 1 | 1 | ||||||||
| ISCED 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||
| Variant č.2 | 1 | 2 | 3 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| Variant č.2 | 8. tr. | MAT | 1 |
| Variant č.2 | 9.tr. | MAT | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 1 | 14 | |
| Bežných tried | 9 | 149 | 17 |
| Špeciálnych tried | 1 | 7 | |
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 10 | 170 |
Výchovno - vyučovací proces prebieha pod vedením 17 pedagogických zamestnancov. Dvaja z nich sú vo vedení školy, 10 triednych učiteľov v bežných triedach, 1 triedny v ŠPT- špeciálny pedagóg, 1 vychovávateľka v ŠKD, katechétka a kňaz, 1 asistentka učiteľa.
Všetci pedagogickí zamestnanci spĺňajú kvalifikačné predpoklady pre výkon učiteľského povolania.
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| na dobu neurčitú | 17 ZŠ 4 MŠ | 4 ZŠ 1 MŠ 4 ŠJ |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 15 ZŠ 4 MŠ | ||
| vychovávateľov | 1 | ||
| asistentov učiteľa | 1 | ||
| spolu | 21 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 7.tr. | GEG | 1 |
| 9.tr. | ZEM | 2 |
| 6.,7.,8.,9.tr. | FYZ | 5 |
| 5. tr. | ANJ | 3 |
| 5.,6.,7.,8.,9. tr. | THV,SEE,TEH | 7 |
| 5.,6.,7.,8.,9. | VYV | 5 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| Aktualizačné vzdelávanie | 3 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo |
|---|---|---|---|---|
| Mladý záchranár | 4 | 4 | ||
| Malý futbal - dievčatá | 10 | 10 | ||
| Malý futbal - chlapci | 10 | 10 | ||
| Predvianočné schow-MF | 35 | |||
| Stolný tenis | 7 | 7 | ||
| Malý futbal - ch., d., | 19 | 19 | ||
| Putujeme za ľudovou piesňou | 32 | 3 | 1 | |
| Vševedko | 6 | 6 | ||
| Osmijanko | 12 | 12 |
Zapojili sme sa
- do súťaží a olympiád vedomostného a branno - športového charakteru
- verejného diania v obci - 3 slávnostné akadémie, vystúpenia v spoločenských organizáciách a pod.
- kultúrnych a športových podujatiach
- reprezentácia školy a obce pri rôznych podujatiach s oblastnou, okresnou, krajskou
Škola je zapojená do projektu
- Inovácia metód a foriem vo vyučovacom procese
- Zdravá škola
Škola má za sebou krátkodobé projekty na získanie finančných prostriedkov pre potreby školy. Spolu so zriaďovateľom sa úspešne ukončil projekt na získanie financií z eurofondov na rekonštrukciu budovy školy. V prázdninovom období prebiehala realizácia projektu z eurofondov na úsporu financií vykurovacieho systému.
Škola má 11 zariadených učební, ktoré slúžia ako triedy.Dalej je na škole učebňa informatiky, multifunkčná učebňa s interaktívnou tabuľou a 9-timi počítačmi, spoločenská miestnosť s viacúčelovým využitím, cvičná kuchynka. Kabinety slúžia viacerým predmetom. Žiakom je k dispozícii aj školský areál s doskočiskom, park s lavičkami, trávnatá plocha na rôzne športové aktivity. Telocvičňa je otvorená takmer všetkým druhom športu, využívajú ju žiaci, učitelia, športovci a široká verejnosť. Modernizácii školy sa venuje veľká pozornosť.
Všetky ciele, či v oblasti vnútroškolskej alebo v oblasti mimoškolskej, ktoré si škola určila v koncepčnom zámere rozvoja školy na príslušný školský rok boli splnené.
Základná škola je právnym subjektom od 1. januára 2000. V roku 2002 od 1. apríla bola ku nej pričlenená aj materská škola a odvtedy nesie plný názov ZŠ s MŠ Horné Orešany. Zriaďovateľom školy je Obec Horné Orešany.
Základná škola je plnoorganizovaná s ročníkmi 1 - 9. Má dve oddelenia školského klubu. V školskom roku 2010/2011 sme učili v dvoch deviatich triedach. Školu navštevovalo 170 žiakov, ktorí sa vzdelávali v jedenástich triedach. Vedenie školy sa snaží vytvárať optimálne podmienky pre výchovno-vzdelávací proces, zahŕňa do učebných predmetov najmodernejšie výučbové programy, využíva prácu s internetom, opiera sa o nové poznatky s možnosťou všestranného využitia v praktickom živote. Výučbu informatiky zabezpečuje kvalifikovaný pedagóg. Pedagogický zbor je zložený z mladých kádrov, ktorý sa snaží využívať moderné prostriedky výučby, pripravuje si prezentácie spolu so žiakmi a oboznamuje s nimi širšiu žiacku verejnosť, získava najčerstvejšie poznatky z vedných disciplín, správy z domova i zo zahraničia. Ťažisko vzdelanosti spočíva aj vo výučbe dvoch cudzích jazykov - anglického a nemeckého, ktoré vyučujú kvalifikovaní pedagógovia.
Osobitosťou školy je trieda pre žiakov so špecifickými vývinovými poruchami učenia pre deti s mentálnym postihnutím, ktoré pracujú pod vedením skúseného špeciálneho pedagóga a asistenta učiteľa. Okrem integrácie v ŠPT zabezpečuje škola vyučovací proces aj pre žiakov so zdravotným znevýhodnením a žiakov so špecifickými poruchami učenia, ktorí sú vzdelávaní v bežnej triede a ich učivo je redukované podľa charakteru postihnutia v jednotlivých predmetoch. Títo žiaci sú klientami centier pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, ktoré pre nás zabezpečujú diagnostiku a rediagnostiku žiakov, aby sme jednotne pôsobili pri zvládaní výchovno - vyučovacieho procesu. Individuálne integrovaných žiakov v bežnej triede je momentálne 17, z toho 3 zdravotne. ŠPT navštevuje 7 žiakov.
Vedomostná úroveň žiakov je dlhodobo na dobrej úrovni, o čom svedčia i výsledky prijímacích pohovorov a celoslovenského testovania žiakov deviatych ročníkov. Žiaci sa počas roka zapájajú do rôznych vedomostných i brannošportových súťaží a olympiád, kde získavajú popredné umiestnenia. Žiaci 7. ročníka sa každoročne zúčastňujú lyžiarskeho výcviku a žiaci ť 5. a 6. ročníka navštevovali plavecký výcvik.
Veľmi rozsiahla a rôznorodá bola i záujmová činnosť žiakov v oblasti športového vyžitia a v kultúrnej oblasti.
Budova školy vyhovuje vyučovaciemu procesu i mimoškolským aktivitám spolu s budovou telocvične. Nemáme však voľné priestory na vybudovanie špeciálnych učební, a preto sú v plnej miere využívané všetky dostupné priestory, ktoré slúžia viacúčelovému
Psychohygienické podmienky sú v súlade s Vyhláškou č.224/2011 Z.z. o základnej škole.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Ball | 21 | PaedDr. Michaela Joklová | |
| Cvičenia z matematiky | 16 | Mgr. Viera Gažovičová | |
| Čitateľský krúžok | 29 | Mgr. Marta Rímešová | |
| Eľkonin | 13 | Mgr. Annamária Michalíková | |
| Farebná paleta | 11 | Mgr. Jarmila Križanová | |
| Futbalová interliga | 44 | Mgr. Milan Kovačič | |
| KLASA | 12 | Mgr. Zuzana Mruškovičová | |
| Lego dacta | 22 | Mgr. Ľudmila Kovačovičová | |
| Matematika | 4 | Mgr. Viera Gažovičová | |
| Nápravné cvičenia | 7 | Mgr. Annamária Michalíková | |
| Pramienok | 6 | Mgr. Ivana Tokár | |
| Slovár | 32 | PaedDr. Linda Rábarová | |
| Smajlík | 13 | Mgr. Ľubica Bencová | |
| SPEROTAN | 20 | Mgr. Zuzana Kostolanská | |
| Stolný tenis | 18 | Mgr. Milan Kovačič | |
| Školský klub detí I. | 0 | Nina Hrčková | |
| Školský klub detí II. | 0 | Mgr. Ľubica Benovičová | |
| Tenisový krúžok | 19 | Mgr. Milan Kovačič | |
| Turistický krúžok | 23 | Mgr. Marta Rímešová | |
| Uško | 12 | Mgr. Jana Hodulíková | |
| Zumba | 12 | Mgr. Ľubica Bencová |
Schôdzky výboru rodičov pri ZŠ sa konajú podľa plánu. Na zasadnutia je pravidelne pozývené aj vedenie školy. Informácie o prospechu a správaní sa žiakov našej školy majú možnosť získať rodičia najmenej štyrikrát do roka na pravidelných rodičovských schôdzkach, ktoré sú buď triedne alebo konzultačné. Ďalšia spolupráca medzi rodičmi a vyučujúcimi je cestou internetovej žiackej knižky alebo webovej stránky školy.
Spoluprácu s rodičmi, ktorá je na veľmi dobrej úrovni, koordinuje rada rodičov.
Škola úzko spolupracuje s OcÚ, komisiami pri OcÚ, farským úradom a so všetkými dobrovoľnými organizáciami v obci.
Vypracoval: Mgr. Eva Piknová
V Horných Orešanoch 12. októbra 2011
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 12. októbra 2011
Najdôležitejším orgánom školy je rada školy. Jej zloženie je v súlade s novým školským zákonom. Spolupráca s vedením školy je na dobrej úrovni. Zástupcovia rady školy z radov rodičov alebo zástupcov obce pomáhajú vedeniu školy pri každodennom chode školy a zároveň prenášajú požiadavky na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu školy, v rámci svojich kompetencií, na príslušných fórach.
Slúži ako poradný orgán pre vedenie školy.
Za Obec Horné Orešany: ...................................................
starosta obce Bc. Ján Kormúth
Powered by aSc EduPage