| Názov školy | Základná škola s materskou školou, 919 03 Horné Orešany 31 |
| Adresa školy | 919 03 Horné Orešany 31 |
| Telefón | 033/5588111 |
| skola@zshoresany.edupage.org | |
| WWW stránka | zshoresany.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Horné Orešany |
| Priezvisko, meno | Telefón | e-maill adresa | |
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Eva Piknová | 033/5588111 | eva.piknova@zoznam.sk |
| ZRŠ pre ZŠ | Mgr. Ľudmila Kovačovičová | 033/5588111 | lkovacovicova@post.sk |
| ZRŠ pre MŠ | Irena Svitoková | 033/5588122 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda: | Ing. Ingrid Juricová |
| pedagogickí zamestnanci: | Mgr. Zuzana Kostolanská |
| Hilda Boháčková | |
| ostatní zamestnanci: | Anna Rábarová |
| zástupcovia rodičov: | Mgr. Andrea Gregušová |
| Katarína Uličná | |
| Klaudia Sasková | |
| Ľubomíra Balasičová | |
| zástupca zriaďovateľa: | Anna Strašková |
| Marián Blažo | |
| Mgr. Miloslav Mrva |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ I. stupňa a ŠKD | Mgr. Zuzana Kostolanská | I. stupeň, ŠKD |
| PK spoločensko-vedné predmety | Mgr. Janka Žáková | SJL, AJ, EV, HV, OV, D, NV, VV |
| PK prírodovedné predmety | Mgr. Viera Gažovičová | M, F, CH, Pr, Z, TV, TchV, I |
| PK vyučujúcich integrovaných žiakov | Mgr. Annamária Michalíková |
Počet žiakov školy: 192
Počet tried: 10
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | ŠPT | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 |
| počet žiakov | 13 | 17 | 18 | 20 | 23 | 15 | 25 | 30 | 22 | 9 | 192 |
| z toho ŠVVP | 0 | 2 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 9 | 22 |
| z toho v ŠKD | 13 | 15 | 9 | 9 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 50 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2008: 13/ počet dievčat: 6, počet chlapcov: 7
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2008: 13/ počet dievčat: 6, počet chlapcov: 7
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 0 žiakov
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2009: 25 žiakov/ počet dievčat: 12, počet chlapcov: 13.
| zapísaných do prvého ročníka ZŠ pre šk. rok 2009/2010 | Odkladyk 31.8.2009 | Spolu | |
|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 18 | 1 | 17 |
| Gymnázium | Stredné školy | SOŠ - 4-ročné odbory | SOŠ - 2 - ročné odbory | OU | Spolu: | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| počet prijatých žiakov: | 5 | 10 | 6 | 1 | 2 | 24 |
| počet žiakov končiacich v nižšom ročníku: | - | - | - | - | - | 1 |
Vzorní žiaci školy v školskom roku 2008/2009:
- za výborný prospech, vzorné správanie, za reprezentáciu školy v kultúrno-spoločenskej oblasti a športe počas celého pôsobenia v ZŠ bola žiačka
Martina Blážová vyhlásená za vzornú žiačku školy.
- za reprezentáciu školy v športe počas celého pôsobenia v ZŠ bola žiačka
Klaudia Blažová vyhlásená za športovkyňu roka.
- za reprezentáciu školy v športe počas celého pôsobenia v ZŠ bol žiak
Martin Svitek vyhlásený za športovca roka.
| Trieda | Aj | AJ | ANJ | BIO | CVM | CSJ | DEJ | ETV | FYZ | GEO | HUV | CHEM | INV | INF | MAT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| II. | 1 | 1,13 | 1,56 | ||||||||||||
| III. | 1,22 | 1,06 | 1,56 | ||||||||||||
| IV. | 1,1 | 1,05 | 1,45 | ||||||||||||
| V. | 2,17 | 2,04 | 1,83 | 1,43 | 1 | 1 | 1,74 | ||||||||
| VI. | 2,67 | 2,13 | 1,8 | 1 | 1 | 2,13 | |||||||||
| VII. | 2,21 | 2,04 | 2,08 | 1 | 1,08 | 2,42 | |||||||||
| VIII. | 2,83 | 2,6 | 2,53 | 1,17 | 2,47 | 1,13 | 2,97 | ||||||||
| IX. | 2,18 | 1,95 | 1,77 | 1,09 | 1,77 | 1 | 1,86 | ||||||||
| ŠPT | 3 | 2,33 | 1 | 2 | 1,86 |
| Trieda | NAV | NAV | NEJ | OBN | OBN | PPB | PCP | PRV | Pr | PRI | Prv | SJL | SPR | SVP | TCHV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| II. | 1,25 | 1,56 | 1 | ||||||||||||
| III. | 1,22 | 1,56 | 1,72 | 1,22 | |||||||||||
| IV. | 1,1 | 1,2 | 1,45 | 1 | |||||||||||
| V. | 1 | 1,74 | 1,04 | ||||||||||||
| VI. | 1,07 | 2,33 | 2,73 | 1 | 1,27 | ||||||||||
| VII. | 1,25 | 2,17 | 2,25 | 1,25 | 1,08 | ||||||||||
| VIII. | 1,3 | 2,9 | 2,93 | 1,33 | 1,2 | ||||||||||
| IX. | 1 | 1,95 | 2,09 | 1 | 1,18 | ||||||||||
| ŠPT | 1,33 | 1 | 2 | 1,57 | 1,29 |
| Trieda | TECH | TSV | TEV | VLA | VYU | VYV | GEO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1 | 1 | |||||
| II. | 1,13 | 1,19 | |||||
| III. | 1,11 | 1,67 | 1,28 | ||||
| IV. | 1 | 1,45 | 1,05 | ||||
| V. | 1 | 1,17 | |||||
| VI. | 1,27 | 1,33 | 2 | ||||
| VII. | 1,13 | 1,25 | 1,75 | ||||
| VIII. | 1,4 | 1,33 | 2,17 | ||||
| IX. | 1,24 | 1,14 | 1,82 | ||||
| ŠPT | 1 | 2 | 1 | 2 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Prospeli s vyznamenaním | Prospeli veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Slovné hodnotenie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 13 | 13 | - | - | 13 | 0 | 0 | - |
| II. | 17 | 17 | 12 | 4 | 1 | 0 | 0 | - |
| III. | 18 | 17 | 13 | - | 4 | 1 | 0 | - |
| IV. | 20 | 20 | 18 | 1 | 1 | 0 | 0 | - |
| V. | 23 | 23 | 16 | 3 | 4 | 0 | 0 | - |
| VI. | 15 | 15 | 5 | 6 | 4 | 0 | 0 | - |
| VII. | 25 | 24 | 12 | 5 | 8 | 1 | 0 | - |
| VIII. | 30 | 30 | 6 | 7 | 17 | 0 | 0 | - |
| IX. | 22 | 22 | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | - |
| ŠPT | 9 | 9 | - | - | 8 | 0 | 0 | 1 |
| Spolu: | 192 | 190 | 93 | 32 | 65 | 2 | 0 | 1 |
So samými jednotkami za celý školský rok 2008/2009 skončili títo žiaci:
I. trieda:
1. Peter Benovič
2. Matej Cisár
3. Erik Drozda
4.
Ondrej Greguš
5.
Mário Horváth
6.
Laura Krajčovičová
7.
Dominika – Laura Mareková
8.
Linda Mesíčková
9.
Ivana Odkladalová
10.
Vanesa Rábarová
11.
Peter Varga
12.
Lucia Zigová
13.
Denis Zimermann
II. trieda:
1. Samuel Benovič
2.
Tomáš Galo
3.
Magdaléna Gažovičová
4.
Michal Jablonský
5.
Adam Lapšanský
6.
Pavol Repa
7.
Paulína Šaštinská
III. trieda:
1. Filip Baran
2. Gerda Blážová
3. Ivan Greguš
4.
Laura Kostková
5.
Barbora Krupanská
6.
Veronika Sučíková
7.
Michal Štibraný
8.
Diana Velichová
9.
Katarína Voleková
10.
Ondrej Suchoň
IV. trieda:
1.
Daniel Mrena
2.
Kristína Nádaská
V. trieda:
1. Lucia Mesíčková
2. Michal Novák
3. Martin Velich
VI. trieda: žiaden žiak
VII. trieda:
1.
Dominika Balážiková
2.
Viera Čambálová
3.
Miroslava Fornerová
4.
Katarína Nádaská
5.
Nikola Púchovská
VIII. trieda:
1.
Katarína Duchoňová
2.
Alexandra Kočíšková
3.
Mária Paulíčková
4.
Katarína Vargová
IX. trieda:
1.
Klaudia Blažová
2.
Martina Blážová
3.
Veronika Ostradická
4.
Martin Svitek
5.
Michaela Vóberová
6.
Veronika Žaludová
ŠPT:
1.
Marek Kovačič
Rekapitulácia:
I. – 13 žiakov
II. – 7 žiakov
III. – 10 žiakov
IV. – 2 žiaci
V. – 3 žiaci
VI. – 0
VII. – 5 žiakov
VIII. – 4 žiaci
IX. – 6 žiakov
ŠPT – 1 žiak
Spolu: 51 žiakov
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 13 | 724 | 55,69 | 724 | 55,69 | 0 | 0,00 |
| II. | 17 | 1014 | 59,64 | 1013 | 59,59 | 1 | 0,06 |
| III. | 18 | 1145 | 63,61 | 1145 | 63,61 | 0 | 0,00 |
| IV. | 20 | 1225 | 61,25 | 1225 | 61,25 | 0 | 0,00 |
| V. | 23 | 1713 | 74,48 | 1713 | 74,48 | 0 | 0,00 |
| VI. | 15 | 1295 | 86,33 | 1295 | 86,33 | 0 | 0,00 |
| VII. | 25 | 2323 | 92,92 | 2192 | 87,68 | 131 | 5,24 |
| VIII. | 30 | 2456 | 81,87 | 2343 | 78,10 | 113 | 3,77 |
| IX. | 22 | 2781 | 126,41 | 2777 | 126,23 | 4 | 0,18 |
| ŠPT | 9 | 1087 | 120,78 | 515 | 557,22 | 572 | 63,56 |
| Spolu: | 192 | 15 763 | 82,10 | 14 942 | 77,82 | 821 | 4,28 |
V školskom roku 2008/2009 sa žiaci IX. triedy zaradili medzi 20 najúspešnejších škôl v rámci SR.
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Percentil školy v rámci SR |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 22 | 80,70 | 95,7 |
| Monitor MAT | 22 | 85,20 | 99,6 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | ŠPT | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 |
| ISCED 1 | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 |
| ISCED 2 | - | - | - | - | 1 | - | - | - | - | - | 1 |
| Variant 4 s informatickou výchovou | - | 1 | 1 | 1 | - | - | - | - | - | - | 3 |
| Variant 4 s informatikou | - | - | - | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | - | 4 |
| Učebný plán pre prípravný až 9. ročník špeciálnej základnej školy pre žiakov s mentálnym postihnutím so vzdelávacím variantom A | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | 1 |
| Učebný plán špeciálnej základnej školy pre žiakov s mentálnym postihnutím so vzdelávacím variantom B | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1žiak | 1 žiak |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| ANJ | tretí | 1 | 1 |
| ANJ | štvrtý | 1 | 1 |
| CSJ | šiesty | 1 | 1 |
| ANJ | siedmy | 1 | 1 |
| ANJ | ôsmy | 2 | 1 |
| Opatrenia na zlepšenie prospechu a správania žiakov | Počet udelených opatrení za celý školský rok |
|---|---|
| oznámenie o zhoršení prospechu a konštatovanie, že žiak má výrazne na lepšie výsledky | 8 |
| dosahuje zatiaľ prospech dostatočný z predmetu, z predmetov | 17 |
| dosahuje zatiaľ prospech nedostatočný z predmetu, z predmetov | 39 |
| udelené napomenutie triednou učiteľkou | 25 |
| udelené pokarhanie triednou učiteľkou | 16 |
| udelené pokarhanie riaditeľkou školy | 49 |
| znížená známka zo správania - druhého stupňa | 12 |
| znížená známka zo správania - tretieho stupňa | 12 |
| znížená známka zo správania - štvrtého stupňa | 1 |
| udelená pochvala triednou učiteľkou | 12 |
| udelená pochvala riaditeľkou školy | 21 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 13 | 0 |
| Bežných tried | 9 | 183 | 13 |
| Špeciálnych tried | 1 | 9 | 9 |
| Spolu: | 10 | 192 | 22 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 16 | 4 | 17 | 4 |
| Znížený úväzok | 2 | - | 2 | - |
| ZPS | - | - | - | - |
| Na dohodu | - | - | - | - |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 14 | 14 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 1 | 1 |
| Spolu: | 0 | 17 | 17 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| I. stupeň | informatická výchova | 4 |
| II. stupeň | informatika | 10 |
| II. stupeň | dejepis | 9 |
| II. stupeň | geografia, zemepis | 9 |
| II. stupeň | fyzika | 8 |
| II. stupeň | výtvarná výchova | 5 |
| II. stupeň | technická výchova | 4 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 7 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 13 | 0 |
| špecializačné inovačné štúdium | 1 | 0 |
| špecializačné kvalifikačné | 4 | 2 |
| postgraduálne | 1 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 3 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 13 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 1 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo |
|---|---|---|
| MO v malom futbale žiačok | 12 | 2. miesto |
| Putujeme za ľudovou piesňou | 2 | 2. miesto |
V spolupráci s rodičovskou radou, radou školy, obecným úradom, spoločenskými organizáciami sme zorganizovali nasledujúce akcie:
- slávnostnú akadémiu k vianociam
- slávnostnú akadémiu ku Dňu matiek
- finančnú zbierku - Deň narcisov -
- vystúpenie pre starších obyvateľov obce pri príležitosti mesiaca úcty k starším
- vytvorili sme novú webovú stránku školy
- zaviedli sme internetovú žiacku knižku
- riaditeľka školy pravidelne prispievala do obecného časopisu Hornoorešančan
Projekty, do ktorých je škola zapojená:
A) Dlhodobé: Infovek, Zdravá škola
B) Krátkodobé:
C) V školskom roku 2008/2009 boli školou vypracované projekty:
- na celkovú rekonštrukciu budov školy
- na skvalitnenie a zefektívnenie vyučoacieho procesu - "Z malého do veľkého sveta" - ( Projekt ESF)
- na zavádzanie IKT do VVP - "Modernizácia vzdelávacieho procesu na záklasdných školách"
- národný projekt "Vzdelávanie učiteľov základných škôl v oblasti cudzích jazykov v súvislosti s Koncepciou vyučovania cudzích jazykov na základných a stredných školách" - ( Projekt ESF)
- národný projekt - "Ďalšie vzdelávanie učiteľov na základných školách a stredných školách v predmete informatika" - ( Projekt ESF)
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 8.VII.2009
Druh inšpekcie: riešenie sťažnosti na klasifikáciu správania
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Anglický jazyk | 2 | 1 |
| Astronomický krúžok | 11 | 1 |
| Čitateľský krúžok | 45 | 2 |
| Futbalová interliga | 57 | 3 |
| Konverzácia v anglickom jazyku | 8 | 1 |
| Maxík | 11 | 1 |
| Mladý výskumník | 15 | 1 |
| Mladý zdravotník | 13 | 1 |
| Saintpaulia | 5 | 1 |
| Slnečnice | 27 | 1 |
| Slniečko | 23 | 1 |
| Slovenský jazyk | 8 | 1 |
| Slovenský jazyk a literatúra | 18 | 1 |
| Šachový krúžok | 8 | 1 |
| Tenisový krúžok | 28 | 2 |
| Tvorivá matematika | 19 | 1 |
| Výtvarný krúžok | 11 | 1 |
| Zborový spev | 16 | 1 |
| Spolu: | 325 | 22 |
Vypracoval: Mgr. Eva Piknová
V Horných Orešanoch, 9. júla 2009
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage