| Názov školy | Základná škola s materskou školou, 919 03 Horné Orešany 31 |
| Adresa školy | 919 03 Horné Orešany 31 |
| Telefón | 033/5588111 |
| skola@zshoresany.edu.sk | |
| Zriaďovateľ |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Eva Piknová | |||
| ZRŠ | Mgr. Ľudmila Kovačovičová | |||
| ZRŠ | Irena Svitoková |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | INg. Ingrid Juricová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Kostolanská | |
| Hilda Boháčková | ||
| ostatní zamestnanci | Anna Rábarová | |
| zástupcovia rodičov | Mgr. Andrea Gregušová | |
| Katarína Uličná | ||
| Klaudia Sasková | ||
| Ľubomíra Balasičová | ||
| zástupca zriaďovateľa | Anna Strašková | |
| Marián Blažo | ||
| Mgr. Miloslav Mrva |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ I. stupňa a ŠKD | Mgr. Zuzana Kostolanská | I. stupeň, ŠKD | |
| PK spoločensko-vedné predmety | PaedDr. Linda Rábarová | SJL, AJ, | |
| PK prírodovedné predmety | Mgr. Viera Gažovičová |
Počet žiakov školy: 206
Počet tried: 10
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 |
| počet žiakov | ||||||||||
| z toho ŠVVP | ||||||||||
| z toho v ŠKD |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2007: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2007: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2008
| Prvý ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 13 | 1 | 1 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | Aj | AJ | ANJ | CVM | CSJ | D | EV | F | HV | CH | IV | I | M | NBK | NV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | |||||||||||||||
| ŠPT | 1,86 | 1,43 | 1,5 | 1,63 | |||||||||||
| II. | 1,28 | ||||||||||||||
| III. | 1,37 | ||||||||||||||
| IV. | 1,76 | ||||||||||||||
| V. | 2,35 | 2 | 1 | 2,33 | |||||||||||
| VI. | 2,04 | 2 | 1,68 | 1 | 2,24 | ||||||||||
| VII. | 3 | 2,93 | 2,54 | 2,25 | 1 | 2,71 | |||||||||
| VIII. | 2,24 | 1,71 | 1,57 | 1,29 | 1,67 | 2 | |||||||||
| IX. | 2,96 | 2,33 | 2,54 | 1 | 2,54 | 2,88 |
| Trieda | NJ | OV | PPB | PCP | PV | Pr | P | Prv | SJL | Spr | TchV | TV | Vl | VV | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,47 | 1 | |||||||||||||
| ŠPT | 1,57 | 2 | 1,88 | 1,18 | 1 | 1,86 | |||||||||
| II. | 1,22 | 1,39 | 1 | ||||||||||||
| III. | 1,11 | 1,42 | 1 | 1,26 | |||||||||||
| IV. | 1,56 | 1,56 | 1 | 1,6 | |||||||||||
| V. | 2 | 2,72 | 1,06 | 1 | 1 | 1 | 1,44 | ||||||||
| VI. | 1,04 | 1,84 | 2,56 | 1 | 1,12 | 1,22 | 1,16 | 1,44 | |||||||
| VII. | 1,18 | 2,46 | 2,86 | 1,11 | 1,14 | 1,18 | 1,18 | 1,93 | |||||||
| VIII. | 1,05 | 1,95 | 2,1 | 1,05 | 1,05 | 1,15 | 1,14 | 1,43 | |||||||
| IX. | 1 | 2,58 | 2,92 | 1 | 1 | 1,1 | 1 | 1,92 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. | 17 | 17 | 0 | 0 |
| ŠPT | 11 | 8 | 0 | 3 |
| II. | 18 | 18 | 0 | 0 |
| III. | 19 | 19 | 0 | 0 |
| IV. | 25 | 25 | 0 | 0 |
| V. | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VI. | 25 | 25 | 0 | 0 |
| VII. | 28 | 27 | 1 | 0 |
| VIII. | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX. | 24 | 24 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 17 | 546 | 546 | 0 | |||
| ŠPT | 11 | 1892 | 236,50 | 1522 | 190,25 | 370 | 46,25 |
| II. | 18 | 1424 | 79,11 | 1424 | 79,11 | 0 | 0,00 |
| III. | 19 | 1184 | 62,32 | 1184 | 62,32 | 0 | 0,00 |
| IV. | 25 | 2374 | 94,96 | 2374 | 94,96 | 0 | 0,00 |
| V. | 18 | 1423 | 79,06 | 1423 | 79,06 | 0 | 0,00 |
| VI. | 25 | 2201 | 2201 | 0 | |||
| VII. | 28 | 2801 | 100,04 | 2784 | 99,43 | 17 | 0,61 |
| VIII. | 21 | 1851 | 1848 | 3 | |||
| IX. | 24 | 2333 | 97,21 | 2331 | 97,13 | 2 | 0,08 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | |||
| Bežných tried | |||
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | ||||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | |||
| vychovávateľov | |||
| asistentov učiteľa | |||
| spolu |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2007/2008 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2007/2008, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| bobrík | 7 | |
| čitateľský | 39 | |
| divadelný | 10 | |
| futbalová interliga | 51 | |
| mladý výskumník | 13 | |
| mravček | 17 | |
| nemecký jazyk | 4 | |
| pohybové aktivity | 17 | |
| slnečnice | 26 | |
| slovenský jazyk | 13 | |
| tanečný | 21 | |
| tenisový | 17 | |
| tvorivá dielňa | 13 | |
| tvorivá matematika | 17 | |
| tvorivé dielne | 10 | |
| varenie | 0 | |
| volejbalovom | 19 | |
| zborový spev | 18 |
Vypracoval: Mgr. Eva Piknová
V Horných Orešanoch, 30. júna 2009
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage